Říjen 2010

31. října - Orloj

31. října 2010 v 21:28 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Taky vás tak štve, když lidi na konci začnou tleskat? Jako kdyby to byla nějaká pouťová atrakce. Celé centrum je vůbec strašně přecpané turisty, jeden se ani nepohne. Taky je centrum Prahy to jediné, co může Česká republika nabídnout...
31. října - Orloj

30. října - Houbičky

30. října 2010 v 23:59 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Uááá uáááá nestíhám!
Ne dobrý! :D Dala jsem to! :)
Dneska bylo docela fajn, byla jsem znovu za Hilduškou a za tetou. Pěkně jsme si popovídaly a já jsem si pozlobila to svoje zvířátko. :)
30. října - Houbičky

29. října - Holčička s vlaštovkou (hirondelle)

29. října 2010 v 18:21 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Tahle fotka mě strašně fascinuje. :) Mimochodem neví někdo, kde to v Praze je? :D Já si to místo nedokážu vybavit ani kdyby mě mučili. :D
A ještě mě napadá... Četl jste někdo tu dětskou knížku Moucha roku? :D


28. října - Den sváteční

28. října 2010 v 23:59 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Který jsem prožila velmi tradičně na referátem z francouzštiny. :/ Jsem na sebe pyšný, otrávila jsem si tím celé dopoledne a mám hotovou jednu třetinu. Zítra bude pokračování. :D
Taky jsem se dneska byla podívat za Hilduškou a málem jsem tam zůstala. Je to úžasné lovící žvižátko. Mám čí dál tím více heboučkou srst. :)
Odpusťte mi moji oblíbení blogeři, že vás trochu flákám, ale mám tu pár věcí, které chci konečně dodělat. Po referátu se vám vrátím v plné síle! :)
28. října - Den sváteční

27. října - Už se mi rozsvítilo!

27. října 2010 v 21:59 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Ale je mi to houby platné. Jsem utahaná jako kotě v rukou malého děcka a nejraději bych spala. Ve sprše jsem přemýšlela nad jedním svým restem vůči AK (stydli stydli), ale na to už nemám sílu. Ach jo, moje pracovní morálka je příšerná!. :D Tak ale třeba to zítra bude lepší.
A fotka? Musím se za ní pochválit, líbí se mi. Taky jsem si s ní pěkně pohrála a než jsem vychytala tu správnou polohu, měla jsem vyfocených už několik fotek. Není vůbec upravovaná, krom velikosti. :)
27. října - Už se mi rozsvítilo!


26. října - Další tuctovka

26. října 2010 v 18:50 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Nebe by se dalo opěvovat do nekonečna. Vždycky dokáže překvapit svou proměnlivostí a barvami. :) Je mi jedno, že takových fotek je tu tisíce, mně se to prostě líbí. :D

26. října - Další tuctovka


25. října - Pisálkem

25. října 2010 v 22:34 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Tak, pod dvou dlouhých a nádherných dnech opět přicházím s fotkou do projektu. Musíte mi odpustit mé zanedbání, ale když máte návštěvu a chcete se z ní co nejvíce těšit, většinou to tak dopadne se všemi povinostmi, ať už jsou sebepříjemnější.
Konečně jsem dorazila Nanu (a ona mále dorazila mě, jaká to byla děvka) a začala jsem s další takovou, Manon Lescaut od Nezvala.
Chtěla jsem konečně napsat něco o knížkách, které jsem přečetla, ale Kraken, která si vyrábí masku králíčka děvky (Kdo viděl filmy typu Protivný sprostý holky nebo Deník Bridget Jonesové jedna, rozumí ;)) a to se nedá soustředit. Krom toho smradu z tavící pistole (kterou si na obličej instaluje fousky) a jejího neustálého svlíkání a dotazování ve stylo "Sluší mi to?" jsem ale v naprostém psychickém zdraví.
Jo a ještě něco. Zase jsem nezvládla téma týdne. :/
25. října - Pisálkem

22. října - V mládí jsem se učil hrobařem

22. října 2010 v 22:05 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Dneska došlo na pohřbívání myšičky. Karolína, hlavní majitelka, se na to pořádně vyfikla a s krumáčem si to napochodovala všem sousedům pod okna.

22. října - V mládí jsem se učil hrobařem21. října - Kraken banán

21. října 2010 v 21:18 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Popisek si domyslete sami. ;) Karolína byla zase moc kreativní...
21. října - Kraken babán

20. října - Vzpomínka na myšičku

20. října 2010 v 22:23 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Pamatuje si, jak jsem sem včera dávala fotku našeho krysáčka? Tak ten před 15 minutama umřel. Dívala jsem, jak sebou hází, viděla jsem, jak vydechl naposledy...
Když jsem ho dávala do krabice od bot (improvizovaná rakev), byl ještě teplý... Dneska to vidím, tak, že spát nejdu...

Fotka je netématická, ale už jsem ji měla nafocenou z odpoledne a teď nemám na to, abych něco fotila.
20. října - Vzpomínka na myšičku

19. října - Krysáček

19. října 2010 v 21:15 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Při pohledu z okna mě napadlo, že sem dám jeho úžasnou fotografii, ale nakonec jsem od toho upustila, protože mi to přišlo moc tmavé a depresivní. A tak za velkého veselí dávám sem naši krysu (Ve skutečnosti to je potkan a pokud někdo nepřekousne tohle pojmenování, ať si strčí slámu za klobouk.)
Možná jste na ní poznali, že to je už stařeček. Kraken si jí před rokem přitáhla z Jirkova a zvíře si zvyklo být ve svém mládí bez klece. Pojmenovala ji Micka a naučila reagovat na čičíí.
Jenže, jak zvíře rostlo, zjistilo se, že to není ta krysa, ale ten krysa. Jméno Micka mu ale zůstalo. :)

19. října - Krysáček18. října - Nepříjemné překvapení aneb Detektivka

18. října 2010 v 14:57 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Když jsem přicházela domů, potkala mě poněkud deprivující věc. A nemyslím tím dědu, který dole v autě už minimálně půl hodiny klepal kosu a čekal až někdo přijde.
Nahoře totiž nešly otevřít dveře. Jeden zámek, který se používá šel v pohodě (děda mi dosvěčí, že to cvaklo), ale nahoře to držel zámek druhý, jež se vůbec nepoužívá a k němuž, jak se v zápětí ukázalo, nikdo k němu nemá klíč.
Volala jsem matce - vyplý mobil (který se teď na mě kouká z košíku). Volala jsem Michalovi, ten mi řekl, že si mám přijet pro jeden neznámý klíč a vyzkoušet ho.
Tak jsme se s dědou sebrali a sjeli jsme do města pro klíč. Předání proběhlo v pohodě. Dohromady jsme nemohli být pryč ani dvacet minut.
Když jsme přijeli domů a začali zkoušet klíč, samozřejmě tam nepasoval. Nevadí, zkusmo jsem otořila klíčem, odemkla dva západy (Tady dámy a pánové pozor, já jsem předtím NEZAMYKALA!) a pak ke svému napůl zděšení a napůl radosti jsem otevřela bez nejmenších zádrhelů.
Zvláštní, co myslíte?
Vymyslela jsem si hned několik teorií, od zlodějů až po zjevy nadpřirozeného charakteru a pro všechny případy jsem doma prohlédla každou skulinu, kde by se mohl někdo schovávat. Připadám si poněkud rozčarovaně a asi si pořídím kameru, která bude natáčet každý můj pohyb. Aspoň tak budu mít jistotu, že se to opravdu stalo a já se nezbláznila.

K fotce: Všimněte si odrazu v klice. To mi ta zelená příšera drží objektiv.

18. října - Nepříjemné překvapení


17. října - Co se stane, když foťák nezaostří

17. října 2010 v 17:04 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Hádejte, co je na fotce. ;)
Mně osobně se strašně líbí zelená prasátka a skvrnky. Ze série, kde byly i ostřejší fotky, jsem vybrala tuhle. Jednak tady ještě něco takového nebylo a také se mi z nich líbila nejvíce. :)
17. října - Co se stane, když foťák nezaostří

16. října - Urodilo se, urodilo

16. října 2010 v 13:59 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Nebe se zatáhlo pod šedivý závoj. Všude je cítit vlhkost a chlad. Cítím se už o dost lépe, neměla jsem ani horečku. Jedné, co mě ještě trápí, jsou hlava (!!!) a krk.
Včera jsem dočetla Paměti kata Mydláře (inspirativní) a dneska jsem se za dopoledne dostala asi do třetiny Nany.
Také jsem byla volit. Venku matka můj stav ocenila slovy "Jsi zelenomodrofialová.", což mě samozřejmě velmi potěšilo. Neměla jsem nějakého svého kandidáta, většinou jsem lidi z kandidátky neznala a tak mi matka doporučila paní Pavlu Brady.
Při té příležitosti jsem pod stranou Nezávislí - Radim Masný dětem (člověk, který nabízel peníze za to, že půjdete volit a který se snaží už delší dobu dostat do politického popředí) našla svého spolužáka, celou jeho rodinu a kluka, který vyšel před dvě roky. Trochu mi to převrátilo žaludek a moje mínění o tomto člověkovi se ještě více vyhranilo.
No a teď už k fotce. Jedná se o hejno havranů, kteří se nám každoročně kumulují za okny a dělají obrovský rámus. Nejdříve jejich početná skupina přistála na pole, které máme za okny a potom se jako na povel rozlétly do všech stran. Někteří se usadili na drátek, jiní zas letěli k nám na zahradu obsadit všechny dostupné stromy.

16. října - Urodilo se, urodilo
15. října - Světlo v temnotě

15. října 2010 v 22:21 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Už jsem se bála, že dneska nestihnou povinnou fotku do 365. Celý den jsem prospala (čemuž předcházela probdělá noc) a to všechno díky nějaké baktérii nebo viru. Už je mi o dost líp (polevil rozhoupaný žaludek), akorát mi nehorázně třeští hlava a zmítají mnou chvilky zimnice a horečky. Zabít všechny ty malé potvory!
Doufám, že do neděle budu v pořádku, chtěla jsem jít na hřibitov fotit něco k článku týdne, tahle věc mi to bohužel zkomplikovala. :/


15. října - Světlo v temnotě

14. října - Za ostnatým drátem

14. října 2010 v 15:42 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Tak, dneska přicházím s fotkou dne poněkud brzy. Když jsem šla se skřetama ze školky, všimla jsem si téhlé úžasné slunečnice a to bych nebyla já, kdybych si jí hned nevyfotila. Kytka samotná by nebyla tak zajímavá, mě na tom upoutaly ty dráty. :)

14. října - Za ostnatým drátem

13. října - Maniak

13. října 2010 v 19:43 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Už jsem vám říkala, že nemám příliš v lásce dramata? :D Tak jsem jednou byla v knihovně a hned jsem si jich přes dvacet půjčila. :) Zatím jsem zvládla Mandragoru (Niccolo Machavelli), Cida (Pierre Corneille) a Poprask na laguně (Carlo Goldoni). Zaznamenala jsem obrat, všechny tři se mi líbily! Není na škodu se někdy postavit tomu, co se nám nelíbí. :)
13. října - Maniak


12. října - Neposedné listí

12. října 2010 v 20:05 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Tak jako u Malého Chlupatého Stvoření z Alfa Centauri, i u nás doma zavládla anarchie a při pouhém otevření okna se dovnitř nahrnulo několik žlutých javorových listů. Víte, co je na tom nejvtipnější? V okolí nikde žádný javor není. :D

12. října - Neposedné listí

11. října - Vzduchoplavidlo

11. října 2010 v 18:02 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
To bylo povyku a úžasu, když se nám nad střechou zjevil balón. Byl poměrně nízko, dokonce šel vidět i plamínek. :) Jen tak tak jsem stihla vyfotit jeden snímek, bezprostředně po tom se vybila baterka. No koho by to nenaštvalo. :/ Ale i tahle fotka je pěkná, vezmu-li v potaz stav baterky. Zapadající sluníčko tomu dodává šmrnc. :)
11. října - Vzduchoplavidlo


10. října - Panoptikum

10. října 2010 v 16:00 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Co člověk, to milion tváří. :) Ač třeba nechceme, nasazujeme si masky, aby ostatní nepoznali, jací opravdu jsme. ;)
Na jednu stranu to není špatné, je to jakýsi druh ochrany před ostatními. Horší ale je, když si masky nasazujeme vědomě a s jejich pomocí se snažíme zapůsobit na lidi, aby pak jednali v náš prospěch.
10. října - Panoptikum