Listopad 2010

30. listopadu - Jezte vitamíny, jsou zdravé!

30. listopadu 2010 v 22:42 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Zima, je mi zima! Zrušte ten mráz, málem ze mě byl liščí nanuk! :´(
Krom toho, že jsem dneska byla na češtinářské olympiádě, se nic nedělo.
Na závěr dnešního dne mám  pro vás pouze jednu radu! Jezte ovoce a zeleninu!
30. listopadu - Jezte vitamíny, jsou zdravé!

29. listopadu - Zlý sníh

29. listopadu 2010 v 21:58 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Všichni jsme do jednoho zapadali sněhem. Včera, když jsemse vrátila, jsem byla tak ráda, že tu není sníh. Ráno se probudím a všude bílo. Na to se opravdu hodí ten Altairův vtípek o První vločce. Jedině představa zašlapávání vloček mě spolehlivě hodí do klidu. :D
Den byl vcelku vtipný, ráno mi nateklo do bot, takže jsem celý den měla vodnický. Pokračovalo to doma, kde mi Kraken vylila na stůl vodu a polila úplně všechno, co se dalo. Ještě na mě začala řvát, že to je moje vina. Tak jsem vzala svou vodu a chrstla to na ní. Vodní Krakeni přece vodu potřebují.
Oddchyla jsem si až odešla k Janě. Já mezitím dočetla Jak je důležité míti Filipa od Wilda a v závěru knížky se mi spustila z nosu krev. Kapesníky nikde, jen ruce a jelikož se mi nechtělo jít přes čerstvě vyčištěný koberec, nechala jsem to téct do koše. Ještě jsem si otevřela okno a ledovala jsem si kořen nosu, aby to přestalo.
Mezitím se přibatolila matka, abych zašla do Tesca. Já si odběhla umýt zkrvavený obličej a peníze, které jsem dostala na nákup, jsem položila na okno. Když jsem se vrátila, nebyly tam.
Začala jsem tedy všechno prohledávat, ale nenašla jsem je. Pak nenápadně přišel skřet Filip, řekl mi, že mi pomůže hledat a co se nestalo, asi po třech vteřinách ty peníze našel! Pod peřinou! Taková náhoda!
U večeři mě Filip potěšil znovu. Hrál si se zápalkami (i když dětem do ruky nepatří) a celá krabička mi skončila v jídle.
Všechno to korunoval Krakenin návrat od Jany. Přitáhla si dvoje šaty. Hned se začalo řešit, kdo půjde na její kolonu, prostě samé srandičky.
K fotce vám řeknu jen jediné. Chudák kytka.


29. listopadu - Zlý sníh

28. listopadu - Víkend za všechny prachy

28. listopadu 2010 v 20:49 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Jsem vrácená a skoro bez nemoci. Takový účinek má slivovice a ani ji nemusíte pít.  :D
Ti, kdo nevědí, byla jsem o víkendu slavit padesátku jedné z příbuzných mého Altaira. Na Moravě, což je všeříkající. Pořád mi chtěli nalívat víno, které se jmenuje Aurélius a bylo dokonalé, dokonce se mě pokusili "zkalíškovat", ale to jsem se nedala. :D
Odpoledne se probíraly samé důležité věci, večer jsem se nechala vytáhnout na parket a s Altairem jsem si zatancovali, nejen na typicky moravské písničky. Byl to opravdu příjemně strávený čas, všichni byli příjemní, dokonce si se mnou má potencionální tchýně zatancovala. :)

28. listopadu - Víkend za všechny prachy

24. listopadu - Krakení mor

24. listopadu 2010 v 20:28 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Od doby, co jsme byli na oslavě, jsme se ségrou nějaké přešlé. Mně pořád teče z nosu, kašlu a můj hlas je hlasem čtyřicetiletého kuřáka se zálibou v alkoholu.
Já jsem už docela v pohodě. V pondělí mi bylo hnusně, ale po litrech horké vody (a dneska horké vody s citrónem) se cítím líp. Kašel ustupuje a není tak dráždivý.
Zato chudák Kraken má pořád teploty, jejichž hodnoty přesahují 38,5 stupňů, a pořád si stěžuje na bolest hlavy. Už v pondělí chtěla zůstat doma, ale matka jí to zakázala a odmítla jí omluvit jednu hodinu, na kterou "zaspala", protože "zná její hry"! Jenže podle mě je to na hlavu. Není lepší se vyležet a pak být v pohodě než chodit do školy, trápit se tam a roznášet nákazu na stovky dalších náchylnějších lidí. Všichni víme, že je Kraken trochu hajzl, ale není teplota přes 38 už dostatečný důvod pro domácí léčení?
Vidím to tak, že Kraken zítra bude doma. Je mi jedno, co řekne matka. Kraken bude ležet. Tohle honění ega a přetlačování se mi přijde směšné. 

24. listopadu - Krakení mor

22. listopadu - Pršelo, jen občas spadla kapka

22. listopadu 2010 v 22:11 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Někde bylo dokonce zemětřesení a tak jsme se museli schovat pod stůl! :)
Tahle fotka je sice z včerejška, dobrovolně se přiznám, ale natolik se mi líbí, že ji dávám jako dnešní. Popisuje Skřeta Filipa, jak se snaží schovat před uvolněným špuntem v flašky. :D

22. listopadu - Pršelo, jen občas spadla kapka

21. listopadu - Den sváteční

21. listopadu 2010 v 20:17 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Tak jak bylo dnes? Flákačka jako obvykle. Akorát teď pro to mám výmluvu. Byli jsme na oslavě u sestřenek. :)
Ráno to začalo velmi pozitivně; možná jsem vám říkala o našich rozbitých dveří do koupelny. Ráno byli skřeti příšerně hluční, už kolem osmé ráno si v chodbě házeli míčem a já se držela, abych na ně nevlítla. Emma se dokonce zavřela v koupelně a díky nějaké prasklé pružince tam zůstala zavřená. Byla tam asi dosl dlouho, musel se vyndat celý zámek. To má za to potvora! :D
Odpoledne jsme se sestřenkama pařily BS, konečně jme pokořily několik levelů. Samozřejmě jsme nezapomněly být společenské. ;)

21. listopadu - Den sváteční

20. listopadu - Poranění andělé jdou do polí

20. listopadu 2010 v 22:55 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Nálada se mi o moc nezlepšíla. I když jsem podle své matky vstávala až ke dvanácté, byla jsem vzhůru už mnohem dřív a stačila jsem za tu dobu zlikvidovat jednoho "Millera", konkrétně Pohled z mostu. Můžu vám říct, že tohle není ideální četba po ránu.
Po celý zbytek dne jsem se nehorázně flákala, konečně jsem se podívala na starého Frankensteina s Borisem Karloffem, položila pál kol v Bublinách a taky jsem si setřídila papíry do angliny.Jo a taky jsem se dozvěděla, že zítra jedu do Ostravy na oslavu od sestřenky. Taky jsem se to mohla dozvědět dřív, nic pro ni nemám. :/
Asi budu končit, nechci svou náladu přenést i na vás ostatní. Spoustu sluníčka i v noci. ;)


20. listopadu - Poranění andělé jdou do polí

19. listopadu - Denní hvězda

19. listopadu 2010 v 23:19 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Jsem unavená, utahaná (Z čeho?) a absolutně nesnáším Smrt obchodního cestujícího a Raskolnikova, kvůli kterému dostanu za pět. :(
Vtipný popisek si vymyslete sami, nejoriginálnější návrhy budou odměněni DIploMEshKEm!
19. listopadu - Denní hvězda

18. listopadu - Další liška v pořadí

18. listopadu 2010 v 19:49 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Stejně jako plyšová liška z předchozího dne, i tahle liška je osmnáctinová. Je nakreslená na šátku podle mého záhlaví. Mám ten šátek docela ráda, jediné, co bych na něm změnila je velikost. Prostě mi přijde malý. Nosím ještě jeden, ten je tmavě fialový a ten je obrovský. :) Mám hrozně ráda, když kolem mě vlaje, jsou to takové moje křídla. :)

18. listopadu - Další liška v pořadí

17. listopadu - I love Altaïr

17. listopadu 2010 v 16:10 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Celý život si hledáme vhodného partnera a dost často ho nikdy nenajdeme. Občas máme pocit, že to je ON, ale dost často to jde do háje, protože poté, co opadne počáteční zamilovanost, konečně vidíme náš protějšek v pravém světle. Najednou se nám nelíbí jeho chyby a často se s ním proto rozejdeme.
S Altairem "chodím" kolem 3/4 roku a mám pocit, že s narůstajícím časem roste i moje láska a obdiv k němu. Ano, jsou na něm věci, které mě zlobí, ale ty vyvažují jeho dobré vlastnosti. Abych to shrnula, prostě ho miluju! :)

Edit k 16:58 17/11/2010: V SaFku už na mě mluví! :D Francouzky! Uáá! :)
17. listopadu - I love Altaïr

16. listopadu - Tráva ve třech pásmech

16. listopadu 2010 v 23:23 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Nesmějte se mi pro ten název. :D Mně už pomalu dochází poetika. :D
Co jsem dneska kutila? Tak především jsem konečně psala na francouzském SaF do jednoho cechu, kde mi odepsali, že mi nerozumí. Dobrý začátek. :D Taky se tam nechal přetáhnout můj nejdražší Altair. :)
Dozvěděla jsem se, že si budu muset udělat nové seznamy povinné literatury k maturitě, protože maturuju v obou úrovních. Tak jsem začala číst Paní Bovaryovou. Knížka je to obrá, i když proti tomu mluví fakt, jsem jsem nad ní usla. :D


16. listopadu - Tráva ve třech pásmech

15. listopadu - Francouzština

15. listopadu 2010 v 21:11 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Pro změnu nemám příliš času a tak se omezím na strohé popisy. Polovina fotky tvoří knížku, kterou mi včera daroval můj jedinečný Altaïr. Ti bystřejší už pochopili, že se jedná o francouzskou verzi Čarodějek na cestách. :) Úplně mě to položilo na záda, vážně mě to MILE překvapilo. :) Pratchett a ještě francouzsky... Mám prostě vnímavou druhou polovičku. :)
Jsem zvědavá. Přemýšlela jsem i nad tím, že bych si to mohla soukromě přeložit a po stránkách to vkládat tady. :D Já vím, je to hloupost, když to ani není originál, ale já bych se aspoň něco naučila a taky bych se o to mohla podělit. Co vy na to?
Druhá polovina fotky a vršek patří k mému oblíbenému SaF. Sice už od prázdnin hraju českou verzi, nicméně dnes jsem se přidala i na stranu Francouzů. :D Už bych chtěla rozesílát žádosti do cechů, ale nepovolilo mi to posílat zprávy, protože ještě nejsem na levlu deset. :D


15. listopadu - Francouzština

14. listopadu - Noc Krakena ve sklepě a pan Tykváček

14. listopadu 2010 v 20:48 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Vtipný to den pro jednoho vtipálka s chapadlama. Kraken je poslední dobou lehce rozjetá a dneska se jí podařilo narazit na útes. Včera večer zdrhla někam ven, i když to měla zakázané kvůli známkám, a pak se při příchodu domů lehce podivila. Matka jí zamkla nahoře na tu kličku, od které nikdo nemá klíč a drahoušek měl na výběr. Buď zazvonit a riskovat, že všechny probudí, nebo jít spát do sklepa. Pro jistotu si vybrala sklep, kde klepala celou noc kosu. 
Ono by to ani nebylo tak vtipné, kdyby se nás nepokoušela kontaktovat. Kredit sice nemá, ale i tak si našla cestu, jak nám dát vědět. Došla si do Tesca k telefonní budce a tam se postupně mě, Altaira a pak i Altairovu mámu (měla jsem její číslo uložené pod jménem Altair dvě :D) pokoušela donutit k tomu, abychom jí šli odemknout.Jenže já i Altair jsme měli mobily vypnuté a Altairova máma by klidně šla otevřít, nebýt toho, že bydlí v Praze. :D
Krásně jsme se tomu zasmáli, když Altair se svou mámou někdy kolem poledne mluvil. Samozřejmě nezapomněla popsat své zážitky z dnešní noci- že jí někdo třikrát volal a pak po ní chtěl, aby mu šla otevřít dveře. :D
A tak milý Kraken strávil celou noc ve sklepě, domů přišel někdy kolem osmé a pak se klepal před matkou. :D
Tak, trochu jsme se pobavili a já vám teď něco povím o fotce. Nejdná se o opožděný reflex naší rodiny; dostala jsem za úkol vyřezat dýni na Slavnost světýlek (školkový lampionový průvod). Nějak jsme se s tím poprali, já konkrétně jsem to zkoušela poprvé. Docela mě potěšilo, že matce i skřetům se to líbilo. :D Vyřezané kousky jsme zklikvidovala s Filipem, panem Polezničakovem von Skřetoštejn, králem všech brouků a skřetů. Taky jsem si dala sušit na topení dýňová semínka. :)


14. listopadu - Noc Krakena ve sklepě a pan tykváček

13. listopadu - Den plný sluníčka

13. listopadu 2010 v 23:06 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Jak bych zhodnotila dnešek? Celekm odpočinkový. I když jsem se vzbudila někdy kolem desáté, z postele jsem vylézala až kolem druhé. Ne že bych spala. :D Ale blbli jsme s miláčkem a Krakenem, která se nás snažila zlokvidovat pomocí mého plyšového kosa Oskara. Odpoledne jsem lehce uklízela, četla jsem a k večeru dokonce fotila. :) Mám ještě několik poměrně slušných snímků, ale tehle mi z nich přišel nejhezčí.
Večer korunoval hermelín grilovaný troubou, po němž se můžu utlouct. Mňamka na druhou. Taky jsem vyráběla sýrovou pomazánku, ale tu budeme snídat. :)
Zase se za sebe musím stydět, protože jsem absolutně nic nedělala, jak do školy, tak na blog. Ale zas na druhou stranu vás můžu utěšovat nadějí, že zítra, snad a možná, bych mohla nějaký článečíček stihnout. Mám toho tolik na srdci a nemyslím tím nože, hřebíky nebo osikové kůly.
Tak mě ještě napadá, všimli jste si fešáků Cullenů? :D Já se při té shodě jmen musela smát, jako kdyby Edwardovi z oka vypadli. :D
13. listopadu - Den plný sluníčka

12. listopadu - Jednou takhle "vo vejkendu"

12. listopadu 2010 v 21:19 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
I když máme do oficiálního víkendu ještě pár hodin, mně osobně začíná hned v pátek odpoledne, po skončení školy.
Krom toho, že jsem s miláčkem, se vlastně nic neděje. Dočekalová mě vytáhla z češtiny a dostala jsem dvojku. Na jednu stranu mě to štve, dost knížek jsem z toho četla, ale na druhou stranu vím, že to je oprávněné, protože jsem nevěděla všechno. Všechno, u čeho bych nedokázala nic říct (Rusáčíci + válečná literatura, Sci-fi), dostala spolužačka, která dostala čtyřku. Musím uznat, že ta známka byla přehnaná, dost věděla, i když všechno ne přesně.
Říkala jsem si, že bych mohla ještě dneska něco napsat, ale jsem po úžasném tělocviku, kdy jsme vyváděli naprosté kraviny, úplně mrtvá a asi už půjdu spát. :D
12. listopadu - Jednou takhle vo vejkendu

11. listopadu - Husu jsme neměli

11. listopadu 2010 v 21:24 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox
Jen květák. Ale výhled z okna byl pěkný. :)
Jinak matka mě dneska zase ztrapnila pře sousedkou a pak mě za to ještě zdupala. Taky jsem konečně psala Marii Brožové a jsem docela zvědavá, jak se k tomu mému e-mailu vyjádří. Pravděpodobně mi nerozumíte, ale já tám to brzy vysvětlím, snad už zítra. Teď si ještě půjdu přečíst jeden článek do frániny a češtinu. :)


11. listopadu - Husu jsme neměli

10. listopadu - Co mi připomíná domov

10. listopadu 2010 v 21:11 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Jedna z věcí, na kterou si vzpomenu u slova domov, jsou tyhle hodiny. Nevím proč, mám je tak zafixované. Možná je to díky tomu, že je máme už strašně dlouho, měli jsme je i v Žatci.
Pokud vás zajímá, jak je na tom Fufí, tak mám zprávy že žije. Zato s rybičkami je to horší. Někdo je vylil z flašky. Přísahám, že JÁ jsem to nebyla.
10. listopadu - Co mi připomíná domov

9. listopadu - Barvičky

9. listopadu 2010 v 20:20 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Sice trochu potemnělé, ale to mi určitě odpustíte. :)
Nejnovější zprávy z doupěte jsou poněkud tragické. Říkala jsem vám o Fufikovi, Svátkovi práce? Ne? Tak já povím. Je ko kočka, kterou si Kraken se svou kamarádkou Janou co týden střídaly a obě doma tvrdily, že ji hlídají té druhé. Všechno prasklo ve chvíli, kdy do našeho miniaturního pokoje Kraken nacpala psa, kočku a krysu.
Okamžitě vyvstala otázka, co s kočkou? Nakonec se to ale vyřešilo, zůstala u Jany, protože malá Pavlínka, sestřička Jany si na jí vytvořila psychickou vazbu.
Včera prý, ta potvora, spadla ze třetího patra. Nejdřív si mysleli, že je mrtvá, ale když Jana sešla dolů, kočka vstala. Doma pak začala zvracet, což by se dlo přisoudit otřesu mozku. Jsem zvědavá, co s tou číčou nakonec bude, je to opravdi nádherné stvoření, i když trochu hajzlík.
Mimochodem, víte, že má fejsbuk? Svátek Práce

9. listopadu - Barvičky

8. listopádu - Hádanka pro tout le monde!

8. listopadu 2010 v 20:01 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Tak schválně, kdo pozná, co je na obrázku? :) Kdo to napíše francouzsky (:D) má malé a bezvýznamné plus. :D
Dneska jsem vesele odreferátovala, akorát mi chybí ještě poslední autor, jelikož můj pravý a levý pařát jsou nešikovní. :D Taky to tak máte, že referát či jinou podobnou srandu máte v několika verzích a když to vytisknete (nebo v mém případě pošlete na vytisknutí), vyberete blbý soubor a poštele třeba verzi, kde vám něco chybí? V mém případě Jean-Paul Sarte? :D
Až to dostanu opravené, oblažím vás francouzskými životopisy Charlese Baudelaira, Emila Zoly a problematika levičáckého Jeana-Paula Sarta. Samozřejmě s překladem, aby někdo neřekl. :)

8. listopádu - Hádanka pro tout le monde!


7. listopadu - Musím pít!

7. listopadu 2010 v 20:11 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Ale ne chlastat. Začínám na tom být poněkud špatně, pořád mi crčí z nosu krev. Však tuhle v pátek jsem ráno měla krvavou kalamitu před odchodem do školy a vzápětí při příchodu do školy. Včera se mi taky spustila, jen dneska zatím nic.
Nacpala jsem do sebe asi tři hrnky horké vody, kvůli čemuž se mi matka směje, že už přechází na úplně úsporný režim, ale mě to docela chutná. Černý čaj bych neměla tolik pít kvůli kofeinu,  v zeleném je tein a ostatní čaje typu Roibos vás taky brzo omrzí. :)
7. listopadu - Musím pít