Leden 2011

31. ledna - Rovnováha

31. ledna 2011 v 21:45 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Na konec prvního měsíce nebudu nijak zvlášť vtipná, ale třeba vám tenhle zářez pomůže ke klidnému spánku.
Největší novinkou je free internet v mém pokoji! Altaïr překonal všechna má očekávání, přivezl a naistaloval tady router, díky němuž se s konečnou platností vyřazuji z dlouhé fronty na počítač, který párkrát obnášela chytání signálu z okna (jo, teď v zimě, když to bylo hodně akutní) nebo jít zevlovat do pár minut vzdáleného Tesca. :D
Jedním z dalších vrcholů dne se stal ovocný salát se smetanou, který jsem poprvé a naposledy měla minulý rok v březnu. Mňam. :)
A aby toho nebylo málo, pustila jsem se (asi posté) do soutěžní povídky na Náchodskou primasezónu. Přepsala jsem konec začátku, který mi tam neseděl, a taky jsem začala s prostřední částí, na kterou jsem dlouho nemohla přijít. 

Vlastně ne! Nejlepší zpráva celého dne úplně nakonec! Do Prahy na žurnalistiku můžu dělat přijímačky z francouzštiny! Johóóó! :D :D

31. ledna - Rovnováha

30. ledna – Mistr komixů

30. ledna 2011 v 20:02 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Ano, je to tak, vážení a milí přátelé. Slavný maestro Altaïr dnes zavítal do samého jádra liščího doupátka a použil jej jako svůj ateliér. :) Na jeho vtipálkovské kousky se samozřejmě můžete podívat, není tomu tak dlouho, co je zveřejnil.
A co já? Krom toho, že jsem absolutně unešená z Altaïrovy návštěvy, je všechno ve starých kolejí. Kraken olíbává (dost nahlas) svůj neméně krakenní protějšek, je tu vedro a venku sníh... Takže žádné novinky pod sluncem, které, pravda, dnes svítilo dost intenzivně.
Z balónkové výzdoby umřel jen jeden oranžový balónek (budiž mu povětří lehké, amen), což je docela pozitivní.
A teď mě omluvte, jdu zjistit způsob, jak se dá registrovat na Batbook.

30. ledna – Mistr komixů

29. ledna - Do fialova

29. ledna 2011 v 23:13 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Mám supr čupr zprávu :) Nakreslila jsem škeblovou vílu, která se mi až na malou část líbí. :) Se skřetem jsem ráno četla Tintina, hráli jsme Člověče nezlob se (Výhra! :D) a podarovala jsem ho plastovým ve tmě svícícím broukem, kterého si strašně přál. :D To dítě je na zabití, ale zatím žije. :)

29. ledna - Do fialova

28. ledna - Peseveze

28. ledna 2011 v 23:06 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Já nehraju, to už je poněkolikáté, co se mi o odhlásí zrovna ve chvíli, kdy bych světu ukázala další část své poblázněné duše, tentokrát ve fotografickém směru. :D
Při psaní tohoto článku mě napadla jedna opravdová zvrhlost, třeba se mi ji podaří ztvárnit. Taky jsem došla k závěru, že bude nutné trochu překopat celý blog; ne snad proto, abych si už předem připravila hrob, tak lehké to mít nebudete. ;) Ale to bude muset ještě tak půl roku počkat. :D

Doplňující otázka za jednu jednotku přízně bohů: Co je na fotce? Odměněny budou nejšílenější nápady! MuhahahahahahaHAHAHAHAHAHAHAHA! Chi chi!


28. ledna - Peseveze

26. ledna – Barvizničky

26. ledna 2011 v 22:14 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Lepší fotky nemám, tlačí mě tíže času i mých vlastních očních víček. Ale třeba to někomu rozjasní den, ať už tento nebo následující.
Zkoušela jsem dneska psát veřejný DELF certifikát, v kurzu samozřejmě, a jsem ráda, že půjdu na Juniory. To, co tam dávali za články k porozumění textu bylo děsné. Ale zase esej na téma "Co se změnilo ve vší zemi v posledních dvaceti letech" bylo docela dobré. Sice mi absolutně docházely slova a nemám jsem si vzpomenout na základní slovíčka, ale snad to projde. Předem počítám s tím, že tohle neudělám. Poslech jsem ještě vnímala, stejně jako první článek, ale zbytek byl utrpení. Ráno jsem si nechala doma pití, které jsem si pečlivě připravila a díky tomu mě po celé den bolela hlava. Šikulka já.

26. ledna – Barvizničky

25. ledna – Den pastelkový

25. ledna 2011 v 19:56 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Volejte sláva a pět dní se radujte! Právě jsem se poprala s třiceti stránkami textu a udělala z nich jednu kapitolu a šest podkapitol. Jmenovitě životopis, názory, pastelková technika, rok 2004, 2005 a 2005.
Uffff... Jediné, co mě čeká, je ještě zpracovat další čtyři roky tvorby. Jediné její štěstí je, že má tak úžasné obrazy a skvěle popisuje události, jinak bych se asi zbláznila.
Před chvílí jsem si přečetla sms od Jany, na kterou už je trochu pozdě. Domlouvaly jsme se, že bych s ní šla na film, jenže já se tak zabrala do práce, že jsem ani neslyšela vrnění mobilu. Tak asi zítra umřu. :D

K fotce: Dokonale vystihuje můj den. Až na olympiádu z francouzštiny (vytáhla jsem si obrázek s Eiffelovkou a otázku Francie :D) a malou existenční krizy. Jedná se totiž o jeden z prvních obrazů mé oblíbené výtvarnice Marie Brožové. Koupila jsem si u ní velký pohled tajně doufám, že si budu moct tento obraz (společně s Panterem O:)) jednou koupit ve větší velikosti a pověsit si jej v bytě. :)

25. ledna – Den pastelkový

24. ledna – Pokoj plný balónků

24. ledna 2011 v 20:44 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
No dobře, je to trochu nadsázka. :) Ale i tak u nás počet balónků silně převyšuje jakékoliv statistiky. Mělo by jich být kolem sedmdesáti.
Jsou to vůbec vtipné věci, když otevřu okno kvůli vyvětrání, třou o sebe a vydávají takový pištivý pleskavý zvuk; skoro to vypadá, jako kdyby mi nad hlavou spali netopýři. :) Taky ještě ani jeden nepraskl a jak se zdá ani se příliš nevyfukují.
Psala jsem o nich už včera, nevím, jestli jste to postřehli. Nafukovala jsem se s Kraken a jejím mlask mlask přítelem, pak jsme je přivazovali na nitě a ty lepili několika vrstvami izolepy ke stropu. Doufám, že to pak půjde šetrně sundat. :D
Zítra se půjdu zúčastnit olympiády z francouzštiny. Nikam sice postoupit nemůžu, ale bude to takové malé zkoušení k maturitě. To mi připomíná, že bych měla začít dávat dohromady všechny maturitní otázky.
Čeká mě ještě celý čtenářský deník (že já debil jsem si ho neudělala pořádně!), výtvarka a ta moje francouzština.
O ZSV jsem dnes napsala Reportáž psanou na oprátce. Vůbec mi to nešlo. :/
Ale teď už je čas jít spát, jsem utahaná jako malé lišče. 


Máte také v pokoji balónky? Kolik? Vlezete se do dvou milionů?

24. ledna – Pokoj plný balónků

23. ledna - Strašidýlko

23. ledna 2011 v 20:09 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Právě jsem dodělala první oficiální článek na můj už dávno založený blog o francouzštině (věnuje se subjonctivu) a jak se zdá, působí to na Karolínu a jejího Prokopa; co deset vteřin slyším MLASK, MLASK, MLASK... No hrůza! :D Vůbec si nepřipadám jako voyér, ale, nikam jinam jít nemůžu. Matka je na mě naštvaná a nechci ji vůbec vidět. Stejně tak jako pana R.
Aspoň se můžu kochat pohledem na balónky (pokud dobře počítám, mělo by jich být kolem sedmdesáti), které jsme s Kraken věšely na strop celé odpoledne a jejichž fotku vám nemůžu poskytnout, protože když jsem je chtěla vyfotit, šikovně se mi vybil foťák. Tak třeba zítra. ;)
Skřetům jsme věnovaly čtyři balónky, dva už praskly, další dva dožívají.
Také jsem konečně začala se seminární prácí o M. Brožové. Napsala jsem první tři kapitoly (cca stránka a půl) a postahovala jsem si informace o každém z jejích obrazů od roku 2004 - 2006. U každého roku je toho minimálně deset stránek a ještě mi       čtyři roky zbývají. Ale dneska už na to kašlu.
S knížkami vás dnes nepřekvapím, nepřečetla jsem zase nic.
Také se u nás po sto letech objevila babička z Větřkovic a při odchodu mi sdělila, že se mám nad sebou zamyslet. Tak jo, já to tedy zkusím. Díky babi, za tvou super radu! Já totiž o sobě nikdy nepřemýšlím. ;)
Jo, dívala jsem se na Čokoládu. Pěkný film. :)

K fotce: Vymyslete jméno pro strašidýlko. Je pár hodin staré a mě nic nenapadá.

23. ledna - Strašidýlko

22. ledna - Měsíc skrz větve

22. ledna 2011 v 23:03 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Právě s velikou úspěšností sedím na okně a snažím se chytit signál. Na velkém počítači žábuje matka a mně povinnost nedovoluje jít jen tak spát. Proto velmi stručně: Fotka by měla popisovat měsíc; vzhledem k tomu, že jsem stále nenašla vhodný režim na jeho focení, jsem docela spokojená, ale štve mě, že nejde více přiblížit a hlavně že nejdou vidět ty magnifiqo mraky. ;)
Kdo to poznal, má bod, kdo ne, tak bod nemá.

Jo a ještě jsem k Armageddonu jako muzikál zapomněla připsat tohle. ;) Užívejte s mírou!

"Dost těch nesmyslů" vzkřikl Láďa. "Teď všichni uvidíte. Všichni!" Udeřil pěstí do krvavě rudého tlačítka...
Najednou zazvonil telefon. Láďa ho zvedl. Hlas nahraný na pásce oznámil: "S lítostí vás musíme upozornit, že tlačítko Soudného dne bylo odpojeno vzhledem k trvající stávce údržbářů. Doufáme, že úspěšné jednání mezi vedením a odbory brzy povede k tomu, že jej budeme moci opět zapojit. Věříme, že vám tento dočasný výpadek nezpůsobil žádné velké nepříjemnosti. Přejeme vám další den."

22. ledna - Měsíc skrz větve

21. ledna - Tančící

21. ledna 2011 v 22:51 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Dnes jsem objevila způsob, jak se zbavit přítomnosti Krasna.cz, přečetla dvě knihy (Veronika se rozhodla zemřít a Zpověď trosečníka) a už nic. :) Mimořádně plodný den.
Zítra mě čeká neméně vtipný den ve společnosti Wordu, budu totiž psát seminárku. Tak krásnou dobrou noc, už je mi docela zima a jsem mrtvá... Dejve. ;)

21. ledna - Tančící


20. ledna - Lýzádko s Krakenem

20. ledna 2011 v 17:21 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
To jste tady ještě neměli! ;) Každý si může líznout, jen pozor, aby vám nenarostla chapadla. ;)
No a co bych vám o sobě mohla říct? Byla jsem na výstupní kontrole u dětské doktorky. Ta mě hned poslala na oční a budu mít brýlky k počítači nebo televizi. :D Takže jsem pochopitelně nadšená.
Školu jsem přežila, zítra ji jdu přežívat znovu. Taky jsem zjistila, že v době nejbližší budeme psát na pět maturitních okruhů z češtiny, takže fajn. :)
No a jako perlička na konec, dočetla jsem Reportáž psanou na oprátce, takže se v brzké době (třeba zítra, podle toho, jak se mi bude chtít) dočkáte mého odporně odborného seznámení. 

A ještě něco! Zase u nás napadl ten zas*aný sníh. :/ Není ho moc, ale studí stejně.

20. ledna - Lýzádko s Krakenem

19. ledna - Dráty

19. ledna 2011 v 21:46 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Včera to byla hrůza, dneska je to fajn. Však ono mi sklapne při zítřejší matice. ;)
Víte vůbec že je dneska úplněk? Ne, už to víte. Kdo má nějaký pěkný drahokam, nechť jej nechá nabít v jeho světle a víte, co nám naše angličtinářka ještě sdělila? Že o úplňku by se nemělo moc jíst, protože tělo se očišťuje a tím pádem více hubnete. Její nějaká kolegyně prý za ten jeden den dá dolů až tři kila. :D
Tak, dnes pro vás taky nic nemám, jen vám můžu v nejbližší době slíbit postřehy z Armageddonu jako akčního krváku a Reportáže psané na oprátce. :)
Adios! 
19. ledna - Dráty

18. listopadu - Třeba mrtvola

18. ledna 2011 v 21:54 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Pro začátek si všichni zacpěte uši, budu křičet.
UÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
ÁÁÁÁAÁÁAÁAAAAAÁÁÁUUUÁÁÁÁÁ!
Děkuji, přeji krásný večer.
Dnes se až na malý retardovaný problém v podobě mojí sestry a ještě retardovanější písemky z matiky nic nestalo.
Cítím se fajn a je mi skvěle. Psala jsem "esej", srovnávání tří filmů, z čeho jsem jeden viděla celý (Ostře sledované vlaky) a pak u jednoho jsem viděla konec (Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou) a začátek (Spalovač mrtvol). Myslím, že moje myšlenkové pochody Dočku víc než ohromí.
Dnes pro vás nic vtipného nemám, můj humeur je někde, kde slunce nesvítí.
Čus!

18. listopadu - Třeba mrtvola

17. ledna - Ga ga?

17. ledna 2011 v 21:42 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Jsem totálně, ale totálně mrtvá. Dnes to bylo docela fajn (odložení čtrvtletky z matiky na čtvrtek, dobrá písemka z angliny a zkoušení z frániny na věc, na kterou jsem se připravovala ze všech nejmíň -> mám za jedna a je tu reálná možnost mít na pololetí jedna :)), akorát by mohlo být víc volného času. Napsala jsem popis domu, prolezla příklady do finanční matematiky, přepsala pár stránek do genetiky... Byla to docela fuška a nebýt P365, nejspíš bych už teď hajala v posteli.
Chtěla bych mít už klid, nemuset řešit nějaké písemky. Tenhle týden bude nejnáročnější, téměř každý den mi jde o nějakou známku. Pak už jej napsat jednu písemku do ZSV, udělat seminárku a mám až do matury klid. :)
Jak jste si to užili vy? Pokud to máte stejná jako já, nevěšte hlavu (a ani sebe).  Radši si přečtěte pár vtipných článků:

Kanadská řeka má nový odstín

17. ledna - Ga ga?

16. ledna - Místy se objeví modrá obloha

16. ledna 2011 v 19:58 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Je skoro osm hodin a já už od dobrých čtyř sedím v kuchyni (jen jedna hádka s matkou, kterou hrozně popudilo, že jsem utřela jen půlku stolu), protože moje drahá sestra má ZASE návštěvu. Ale ona má na to samozřejmě právo, když tady jednou za čtrnáct dní přijede Altaïr, Karolínka se chudinka musí odklidit pryč.
S tím jejím Prokopem si tam žužlají kdo ví co a já se musím koukat na pana R., jak zaujatě čumí na stránku o hokeji, zuřivě obnovuje a tře si u toho nos. Také matčin výraz ty-jeden-smrade nemá jedinou chybičku.
Já konečně dokončila svoje koření en francais a teď se to snažím naučit. Chvíli jsem si opakovala MO, od každého kousek, ale vzhledem k tomu, že toho je jak... moc, to prostě nejde. :/ Zítra mi držte palce.

Ps. Taky vás vytáčí na úžasná reklama na Krasna.cz? Pch, prý nejlepší blogerky z blog.cz.... Nějak jsem si nevšimla, že by tam přispívala třeba Cirrat,kterou považuji za jednu z nejlepších. 

16. ledna - Místy se objeví modrá obloha

15. ledna - Kouzelný džin

15. ledna 2011 v 23:41 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Netuším, jak tomu říkáte vy. Pro mě tato fotka symbolizuje absolutní výmaz hlavy, rpo mou sestru Kraken by však mohla znamenat kuřičská setkání s vodní dýmkou, kterou dostala od svého přítele.
Minulý týden to hulila třikrát po sobě  řeknu vám, že mě to začalo opravdu štvát. Vzhledem k tomu, že jedna její seance trvá celé odpoledne a večer (za tu dobu se udělá nespočet nových dávek), večer není v našem pokoji o patnácti metrech pomalu k dýchání i přesto, že se šestkrát větralo. Nepomůže ani když je přes noc otevřené okno. Ráno to tam je cítit furt.
Teď si Kraken dala oddech, měla chudinka ve čtvrtek teplotu 39°C, takže ji to na chvíli pustilo. Ale vážně se děsím chvíle, kdy zase přijde k chuti. 
15. ledna - Kouzelný džin

8. ledna - Vlk v rouše beránčím

8. ledna 2011 v 22:37 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Aneb když se Earl Grey převleče za Kofolu. :) Ráno mě to napadlo, když jsem si do jediného použitelného kusu nádobí (zbytek buď nevyhovoval velikostně nebo se myl v myčce) udělala ranní čajík na probuzení. :)
Taky bych se ráda omluvila za  malou týdenní odmlku, ale jinak to nešlo. Ze Silvestra jsem si přivezla nějakou pěknou potvoru a ta mě trápila po celý minulý týden. V neděli jsem díky ní nemohla odjet, protože jen při pouhém podívání se na tramvaj se mi udělalo tak zle, že jsem měla pocit, že ani nedojdu zpátky.
Odjela jsem až v pondělí (ne že by se můj stav zlepšil), kolem osmé, při čemž jsem od Edénu až k Hlavnímu nádraží šla pěšky, protože můj žaludek nebyl o nic lepší.
Doma jsem dostala patřičně vynadáno a byla jsem upozorněna, že následující den půjdu do školy. Šla jsem a až na menší únavu, která se dala předpokládat, mi nic nebylo.
Jenže následující den to bylo horší. Ráno jsem přišla na první hodinu, hned jsem šla na záchod a snažila se u okna vydýchat. Žaludek se mi zmítal, jako kdyby chtěl ven a já jsem se jen modlila, ať se mi neudělá zle u písemky.
Učitelka se tvářila dost vyděšeně, taky se jí nedivím, byla jsem zelenobílá, což opravdu není typická barva pro lišku a po napsání písemky jsem opět odešla do míst úlevy. Byla za mnou jako patron odeslána Jana (Co kdybych náhodou omdlela?) a tam jsem strávila zbytek hodiny.
Po zazvonění jsem si šla pro věci, pak jsem skočila za třídní ohlásit jí, že odcházím a šla jsem.
Venku se mi znovu točila hlava, párkrát jsem se zastavovala, ale došla jsem.
Doma jsem podle očekávání dostala vynadáno, co si to dovoluju jít domů, když mi je špatně. Také jsem si vyslechla kázání o tom, že se o sebe neumím ani postarat, načež mi má starostlivá maminka našla, v kolik mi jede autobus k doktorce a od kolikati tam je.
Oči se mi zavíraly, takže jsem to odmítla, což pochopitelně vyvolalo další monolog na téma ty-hajzle!
Nakonec jsem ale nikam nejela, protože jsem usnula (kompletně oblečená) na kraken´s posteli. Odpoledne jsem se přesunula k sobě nahoru a spala jsem.
Čtvrtek jsem také prospala do základů. Ale své plody to přineslo, protože v pátek jsem se cítila už líp. Teď už je to taky docela dobré, ale pořád to není úplně ok. Bolí mě v krku a trošku kašlu, ale oproti tomu, co mi bylo předtím jsem skoro zdravá.
Tak, pokud jste přežili mé trpitelské líčení choroby, která mě postihla v minulých dnech, gratuluji vám. Teď už přežijete všechno. :) 


8. ledna - Vlk v rouše beránčím