Únor 2011

28. února - Rozporuplnost

28. února 2011 v 20:31 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Někdy mě dokáže nadchnout, kolik ironiíí a paradoxů vedle sebe existuje. Třeba tento snímek zachycuje majestátnou bílou budovu opavské hlavní knihovny a vedle ní na křižovatce čeká oprýskaný Zetor. Přijde mi to trochu úsměvné a vidím v tom odkaz na společnost. Vedle bohatých lidí s třemi auty tady jsou takoví, kteří nemají ani na jídlo. A nebo by to mohlo mít něco společného s počasím? Když se díváte z okna, vidíte nádherný prosluněný den. Když se odvážíte jít ven, zamrzají vám všechny tělní tekutiny.
Z dnešku jsem vůbec celá nějaká rozdvojená a rozpolcená (jak se na správného básníka sluší). Asi to bude špatným ovzduším.
Altaïr mi pustil tři díly Želv Ninja (Jsou mu TAK podobné! :D) a já se můžu z některých hlášek zbláznit. :) Také jsem si stáhla film Léto s liškou a objevila jsem expresionistický obraz lišky (který CHCI!) od Frantze Marca. A to všechno jen při snaze najít nějakou pěknou fotku, podle které bych se pokusila udělat nové záhlaví. :)
A jako třeničku na dortu mám málé informejšn. Klubové dění se posouvá kupředu, už byl smazaný původní seznam členů AK (který jsem si chytře okopírovala O:), abych mohla porovnávat.). Teď jen můžeme čekat na rozhodnutí kingů.27. února - Krabííí

27. února 2011 v 23:00 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Na poslední chvíli, ale ještě to stíhám!
Možná si říkáte, co tady dělá ten obrázek z Pokemonů, když P365 je o fotkách. Divte se, jak chcete, toto je fotka udělaná pomocí kouzelného tlačítka print screen.
V prapůvodním smyslu jsem se pokoušela Altairovi zachytit jednu bezvadnou scénu, ale pak jsem se rozhodla, že namísto dalších extrasnímků vás oblažím také něčím jiným. Krom toho tat fotka dokonale vystihuje celý dnešní den. Postahovala jsem si nějaké díly Pokémonů (má nová závislost pro odlehčení), podívala se na Cizince (který nebyl příliš ohromojící, až na dokonale kamenný výraz Jolie a držtičky Johnnyho Deppa :D) a celé dopoledne se věnovala přeměně kuchyně a obýváku z džungle na byt. Nebylo to moc složité, to nejhorší jsem zavraždila včera. :)
A co ještě vtipného? Blog jsem moc nesledovala, ale přečetla jsem si velmi rozzuřený přípěvek od Snílků, mírně se naštvala nad pojmenováním Fox v tématech týdne na Snílcích (Jsem snad nějaká obyčejná liška?! A co to Gryffin před tím, to není přijímení, když už mě pomocí něho chcete oslovovat?) a zaznamenala přesunu Numéra Un z bloggera na blog.cz.
Víc nic. Na vaše vtipálkovské blogy si posvítím zítra. :-P A teď do peřin!26. února - Rýžová kaše

26. února 2011 v 19:50 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Možná si říkáte, proč se dnešní den jmenuje po rýži. S radostí vám to povím. :) Podařilo se mi vyrobit mléčnou kaši, která je k jídlu! Je jí sice docela velké množství (:D já a odhady), ale je vážně dobrá! :)
Celá jsem zhospodiňokovatěla. Teď jsem dožehlila všechno oblečení, které je na to dost suché a ještě budu muset zvládnout kuchyň. Kraken tady opravdu nechala pěknou upomínku. Není to nic hrozného, ale že by se mi dvakrát chtělo... ;)
Později se pustím do nějakého článku. Nebo si to aspoň slibuju. :D Zatím se mějte a modlete se ke slunci, ať už konečně (mrcha) vyleze. :)25. února - Stěna mezi realitou a snem

25. února 2011 v 21:19 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Stěna mezi realitou a snem je velmi tenká. Poznáme vůbec, na které straně jsme právě teď?
Mám plný Word myšlenek a námětů na články, ale musím se krotit. Stvoření taktně naznačilo, že nestíhá číst moje články; vůbec se nedivím, když se jich tu za den objeví kolem tří. Asi bych si měla dát od blogu na chvíli pauzu. Těším se na jaro, až se oteplí a bude svítit sluníčko. V také kose, která tam panuje teď, akorát riskujete, že zmrznete.
Psala jsem pár článků na francouzštinu, protože počítám s tím, že po jarních prázdninách začne peklo. Tady jsou jisté aspoň články do Projektu. :)
Také jsem trochu třídila složky, vymazala jsem zbytečné věci a tvořila nové složky, abych příště mohla uklízet bordel i v nich. :D
A nakonec bych chtěla poděkovat všem, kteří mě pravidelně čtou. :)

24. února - Mazátko na liščí držtičku

24. února 2011 v 23:55 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Ou jé, za chvíli přiletí strašidla, takže mám jen několik minut na to, abych do kulaté krychle shrnula celý den. Dalo by se to nazvat jedno velké nic. Celý den jsem prospala, až příchod večera mě dokázala trochu vzpružit a tak jsem vyžehlila tu hromadu prádla, které mi překáží už přes týden. Také jsem si trochu čmárala v Malování, ale byla to je oddechovka po pokoušení se nacpat si do hlavy nějaké informejšn.
K fotce (to se tady často nestává, abych se vyjdřovala přímo k ní): Bez balzámu na rty se neobejdu. Není to z pusté touhy vypadat co nejlépe, ale když si občas nepřetřu rty touhle tyčinkou, bolí me celá pusa. Nejhorší je, když si začnu olizovat rty. Nejnže vypadám jako Pošuk Moody alias Barty Skrk mladší, také mě to ještě víc dráždí a pak můžu jenom kňourat nad popraskanými rty. Osobně preferuji spíše balzámy Astrid (zvláště jsem si oblíbila světle modrý hydratační); také jediná věc která je u Alverde trochu zaostávající.

A abych to nějak pěkně ukončila: Dobrou noc a skřetí sny. ;)

23. února - Je to škoda

23. února 2011 v 23:56 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Málem to Škoda byla. Už hodinu se marně snažím přihlásit na blog kvůli projektu, už hodinu mi z těch změn, který ten výpadek nejspíš zavinily, sýrovatí nervy a mám co dělat, abych si pěkně po ostravsku nezanadávala.
A o čem, že to budu dnes mlít? Jsem skoro mrtvá, ale pár řádek ze sebe ještě dostanu.
Mezi umíráním na neznámou chorobu jsem vraždila starý design na http://francouzsky.blog.cz/, objevila jsem skvělou fotogalerii lištičky Vixey a zabrečela jsem si u krátkého videa o Valhalle. Do školy jsem se přinutila dodělat překlad článku a dokonce jsem sáhla po filozofii. Brrr, fuj, blééé... Náladu jsem si spravovala češtinou, konkrétně klasicismem, u kterého je sice milion informací, ale je to aspoň trochu zajímavé. Dnes jsem na záda žádný rozbor nepoložila, zato mám pocit, že mě něco na záda brzy položí. Uf, fňuf, chcíp...

22. února - Péro

22. února 2011 v 22:32 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Název článku sice zavání tématem týdne, ale můžu vás ujistit, že tady se v tom pitvat nebudu. Ostatně já už se dneska na tohle téma vyjádřila. :)
Z mé dnešní činnosti můžete čekovat francouzštinářskou lekci na Tlupě; dneska mi na Lide.cz přišel vzkaz, jestli bych někoho nechtěla učit francouzštinu. :D
Kdo to neví, měl by se urychleně podívat na stránky AK. Velkou novinkou je opětovné otevření přihlášek - hned se tam nacpala jakási Mileynka, jejíž komentář mě velmi pobavil. 
Jo a víte, že jsem za únor vytvořila rekordní počet článků za měsíc. Teď jich je 74 toto číslo bude růsta minimálně o články do P365. :)
22. února - Péro

21. února - Mrtvá, ale živá

21. února 2011 v 21:43 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Důležitý moment: Konečně jsem se vyřvala a uvolnila ze sebe u negativní energii. 
Jinak mám samé další pozitivní zprávy. Tak především se vám podařilo oběsit Lady Gaga. To už má nějakou váhu. :)
V Malování jsem načmárala Superškebli a na papír jsem hodila svůj třetí pokus Svíčkové víly. Z těch tří se mi zatím líbí nejvíce.
Přeložila jsem jeden stupidní článek do francouzštiny a dokonce začala s jeho převypravováním. Zatím to není dokončené, ale rozhodně jej pověsím na francouzštinu. Když už jsme u toho, mám další nápad na hodinu na TLUPĚ, který budu realizovat až zítra. Dnes už ne.
Také umím s konečnou platností baroko. Zjistila jsem, že v papírech je chyba a hodlám na ni pisatele pěkně upozornit. :)
Další fajfku si můžu odškrtnout u seznam děl do čtenářeského deníku. Napsat rozbor Šibeničních písní se ani zdaleka nepodobalo těm galejím s Wertherem. Na tento rozbor se můžete těšit třiadvacátého.
A jako sladká tečka: karamelový čaj s mlékem a karamelem. :) K čaji s mlékém mám jistý od por od dětství, ale v kombinaci s tímto je to mňamka!
21. února - Mrtvá, ale živá

20. února - Krystal

20. února 2011 v 19:22 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Je to nějaký vtipný den, dneska. Sikar mě málem zavraždil svým pokračováním, my všichni jsme stavěli oběšence Lady Gaga - bohužel neúspěšně - a momentálně se nejvíce těším na altairovský komix, který vyjde přesně ve 20:00. Jako obvykle.
Také jsem dokončila článek na téma týdne Rasismus, ale s výsledkem nejsem vůbec spokojená. Od té chvíle, co jsem to psala, jsem ztratila notu a nedařilo se mi tam dopsat nějaký pěkný konec.
Kraken tu má i přes zákaz kamarádky; jako úplatu mi přinesly popcorn, který jsem neměla strašně dlouho. :) 
Jinak nic...

Ještě k tomu oběšenci, zítra ve dvanáct vyjde další kolo.
20. února - Krystal

19. února - Zmrzlina

19. února 2011 v 20:59 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Dnešek jsem neviděla zrovna pozitivně, ale jakmile jsem konečně dokončila rozbor Werthera, musím říct, že to není tak špatné. (Článek by se tu měl objevit cca za týden - něco jsem se rozhodla přednastavit, co kdybych náhodou přes týden neměla čas.) Také jsem konečně dodělala rozepsaný stužkovák, který mi ve složce leží už přes měsíc a půl. Víc nic. A přitom jsem se neflákala.


19. února - Zmrzlina

18. února - Modrý knoflík

18. února 2011 v 23:40 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Nebýt mého smyslu pro povinnost (hahahaha, take vtípky po ránu), málem bych porušila další den P365, i když nějakou tu fotku nafocenou mám.
Vůbec se mi nechce o ničem vypravovat, asi už spím. Co takhle kdybyste mi pověděli, jak jste se měli vy? Jaký byl oběd, kolikrát za den jste si řekli to ulevující slovo ku*va nebo jestli jste dnes viděli slunce.
U nás bylo zataženo.
Chcíp, dobrou noc...
18. února - Modrý knoflík

17. února - Přihlášky na výšku

17. února 2011 v 21:52 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Tak jsem podávala přihlášku na výšku. Jedinou, samojedinou. Dozvěděla jsem se totiž, že dospělá část našeho bytu plánuje na přístí týden odjet na Karlov, ale jaksi se zapomněla o tom zmínit.
Samozřejmě to byla velká hysterie, abych všechno stihla poslat, několikrát jsem se navztekala na ten debilní systém, na svou neschopnost a pořád dokola, ale nakonec se mi to podařilo dát dohromady.
Je mi tak špatně...
Na zítřek máme mít do frániny ještě jeden článek, ale obávám se, že já už více nezvládnu. Prostě a jednoduše dobrou noc.
17. února - Přihlášky na výšku

16. února - Černorudá růže

16. února 2011 v 18:50 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Jedna růže, kterou jsem dostala od Altaïra v sobotu, je pověšená u mě na poličce a suší se, další dvě stojí ve váze. Přitáhla je Kraken; nachomítla se v Tescu k výprodeji řezaných květin a dvě z nich pořídila za 3,90. :D No nekupte to! :D
Konečně jsem se odhodlala poprosit pana R., aby mi vytisknul šest maturitních témat do češtiny a dalších deset stránek do filozofie a dokonce jsem se dostala k tomu, že je mám ve složkách. :D Začínám zažívat intenzivní pocity zmaru; možná je to i díky testům uveřejněných na Fakultě sociálních věd KU. Otázku "Kdo je španělským premiérem?" jsem dlouho nemohla vydýchat. Začínám mít trochu pocit, že na tu školu nemám. Zas na druhou stranu mají velmi zajímavé předměty. O:)
Chystám několik věcí, tak se opravdu těšte! Dokonce mě napadl námět na jednu povídku. :) No samé vtipné věci. ;) Proto i v příštích dnech čekujte gryfo-lištičku. :)

16. února - Černorudá růže

15. února - Pyramida a oltář z kamenů

15. února 2011 v 20:46 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Ten černý kámen se jmenuje šungit. Zbytek tvoří oblázky posbírané všudemožně. :)
Dneska to bylo docela vtipné, získala jsem poznámky ke třem knihám do čtenářského deníku a prošla mi má nepřipravenost na Květy zla. Také jsme měli návštěvu z Alliance francaise. Přišel samotný ředitel, o kterém spolužačka několikrát řekla, že je to "kunďák", mě však víc zaujal fakt, že vypal přesně jako nás zástupce familiérně zvaný don Karlos. Do něj mi scházelo jen odporné chování; byl opravdu milý a snažil se na nás mluvit česky. Jeho výslovnost, navzdory tomu, že je rodilý Francouz, byla skvělá. :)

Vtipnosti a zajímavosti dne:
Důchodce a photoshop (hláška na lamerovi.cz)
Bulvár a Paparazzi (Teta Wiki poučuje, oba články opravdu zajímavé)

15. února - Pyramida a oltář z kamenů

14. února - Likvidace balónků

14. února 2011 v 22:09 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Jelikož se většina balónků začala vyfukovat a hodně se na ně naprášilo, dovolila jsem si je během Prokopovy návštěvy sundat. Když jsem se vrátila, Kraken seděla na posteli a píchala do jednotlivých kousků a pomalu je zbavovala života. Jeden krásně modrý jsem si uschovala, ale zbytek skončil na podlaze a odpadkovém koši.
Kdyby to někoho zajímalo, kohoutek už je spravený (vyměněný) a já jsem si si mohla znovu užít všech dokonalostí horké vody.
Celý den jsem neudělala skoro nic, jen didaktický test z francouzštiny a opravu dvou maturitních témat do češtiny. Zvláště v posledním případě jsem se zapotila, protože ten, kdo to zpracovával, absolutně neuměl psát. Bylo tam několik překlepů, mezery úplně špatně -> ( bla bla bla  ) nebo 18.stol. , špatné výrazy, zbytečné okecávání. No nechutnost. Kdybych nebyla líná a nevěděla, kolik zabere jedna taková maturitní otázka času, udělala bych si je sama.
Také jsem se po dlouhé době dívala na Četnické humoresky. Ha! Ivan Trojan je nejlepší, ty jeho výrazy a obličeje. :D
Jelikož jsem značně znavena, půjdu se odebrat do liščího pelíšku. Muck, dobrou noc!
14. února - Likvidace balónků

13. února - Demoliční četa zadarmo

13. února 2011 v 21:52 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Chcete si nechat úplně zdemolovat byt? Jestli ano, jste na správné adrese. Za minimální ceny vám zapůjčíme naše skřety, kteří jsou schopní rozložit na atomy. Třeba dnes se jim podařilo zlikvidovat kohoutek ve vaně, takže každý, kdo by se chtěl jít umýt, nemůže, protože bychom vytopili celý barák. Jsem z toho vyloženě nadšená - dokonalé zakončení dokonalého dne.


13. února - Demoliční četa zadarmo

12. února - Bieber slaví narozeniny

12. února 2011 v 22:26 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Kraken alias Justin Bieber (díky sestřihu, z této fotky to nejde moc poznat) právě krájí svůj oslavenecký dort. Filip se šklebí, nejspíš mu nechutná desssért a Emmizna mlsně pokukuje po dortu. Všude spousta příbuzných, kočka, pes a jidlo. Co víc si můžeme přát. :)

12. února - Bieber slaví narozeniny

11. února - Skřetí tlama

11. února 2011 v 18:53 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Kraken si z karnevalu přitáhla svítící balónek a co mě napadlo, když si s ním skřeťáci házeli na chodbě?  Jednomu jsem ho nacpala do pusy a snažila se to vyfotit. Asi na počtvrté stál výsledek aspoň za zveřejnění. :)
V pokusech budu dál pokračovat, chci zachytit tu modrou. Zatím se mi to prostě nezdařilo.
Budu muset ještě vymyslet, jak do několikati hodin vybít foťák, abych ho mohla strčit do nabíječky aby byl zítra použitelný. Takže s největší pravděpodobností bude záplava fotek. :D
Mám tu sice fotky na dvacet článků, ale nechci vás úplně zahlcovat informacemi. :D
V češtině jsem začala číst Boží dítě od McCarthyho, ale absolutně jsem nebyla schopná se na to soustředit. Četl někdo tuto knihu? Chtěla bych nějaké reference. O:)

Motto dne: Karolína je jako Justin Bieber! :D
11. února - Skřetí tlama

10. února - Autoportrét

10. února 2011 v 19:46 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
V projektu bylo všechno možné, někdy dokonce několikrát, avšak moje držka se tu nikdy nezjevila. Tak malá kompenzace. :D
Mám velký nos a rozmazanou tužku na oči, ale to se vsákne. Z těch fotek, co tu mám je nejpoužitejnější.
A zprávy z domova? Kraken se ostříhala tak, že vypadá jako Justin Bieber, což ji pořádně štve. Když jsem jí viděla, nevěděla jsem, jestli se jí mám smát nebo ne. Při cestě dom se prý třikrát rozbrečela. :D Podle mého názoru však více vypadá na děvku. :D Dneska jsem ji vyfotit nemohla, ale třeba zítra to půjde. :)
Povídala jsem si s učitelkou EV společně s panem Sašou, který se hlásí na grafický design. Původně jsem se tam přišla zeptat, jak si mám zpracovat MO do Dějin umění, ale zvrhlo se to v debatu o situaci v naší třídě a malé zkoušení. :D
Už dobré tři hodiny se snažím naučit češtinu, které je opravdu požehnaně. Nejhorší je, že ani nemůžu do pokoje, protože tam je Krakenizna a Prokopizna. Předtím tu ještě byla její kamarádka Linda... S těmi jejími návštěvami asi neodmaturuju... :/

JO avěděli jste, že Paulo Coelho se čte jako "Paulu Koelju"? :D Nevím, nejde mi to do pusy ani přes jazyk. :D
10. února - Autoportrét

9. února - Spolek přátel vodní dýmky a jejich členové s voyérem

9. února 2011 v 20:35 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Karolína oficiálně založila Spolek přátel vodní dýmky a dokonce jí došlo, že hulit v našem pokoji o pár metrech čtverečních není nejlepší nápad. Proto se přesunula společně se svými následovníky ven na lavičku. Jenže ouha, malý skřet Filip zase machroval a celou dobu do členů šprtal špinavým klackem, který si někde našel. Všichni nakonec znechuceně odešli.
Já jsem je pozorovala v okna a byl to trochu trapas; snažila jsem se vyfotit malého hajzlíka, ale místo toho jsem zabrala celou tuhle povedenou partičku. Doufám, že si budou myslet, že jsem je fotila cíleně. :D
Angličtinu jsem přežila, teď budu muset přežít spoustu dalších věcí. Třeba češtinu v pátek. :/
Teď mě , prosím omluvte, jdu se odebrat do hajan. Včera jsem šla spát okolo jedné a dneska jsem mlem usla při francózštině. 
9. února - Spolek vodní dýmky a jejich členové s voyérem