Květen 2011

31. května - Život v krabicích

31. května 2011 v 22:03 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Většina mého dne se točila kolem stěhování. Z Tesca jsem si přitáhla tři krabice a zabalila do nich krom nejnutnějších věcí (pár učebnic) úplně všechno. Náš pokoj až na obrovskou hromadu oblečení na Krakenině posteli po dlouhé době vypadá odlehčeně a uklizeně.
Odpoledne se stavoval Radim. Nikam jsme nešli - chybělo mi dodělat pár maličkostí a navíc bych asi žádné pochodování nezvládla, protože jsem byla nevyspaná - ale zase jsem ho představila své pilné matince. Pro jistotu až při odchodu. :D Skřetům se, chudák, taky nevyhl a slízl to Filipovým dřevěným samopalem (?). Máme milé skřety.
Zbytek se věnoval Wolverinovi (MucQ!! :D) a pasivnímu odpočinku.
Doufám, že prominete moji nevýřečnost, ale cítím se dost mrtvě. Zítra vás potěším víc. :-P

K fotce: Jeden z posledních odchytů oblohy z našeho bytu.


30. května - Maturita naostro

30. května 2011 v 23:45 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Třikrát fuj a protisatanský znak. Tak by se to dalo shrnout do jedné věty. Nebudu líčit vše dopodrobna, na to jsem moc unavená, ale zmíním nutné minimum.
V seznamu jsem měl číslo devět, takže úspěch byl předem zaručen, je to moje šťastné číslo. :) :D
Didaktický test nebyl těžký a ani jednoduchý. Na jeho začátku jsem od nervů (které začaly deset minut před zkouškou) chytla žaludeční nevolnost a než jsem to rozdýchala, taky to trvalo. Poprvé za dlouhou dobu jsem cítila, že to se mnou vážně sekne a to jsem se vážně předtím nijak nestresovala. Naštěstí altaïrovský kamínek pomohl a bezvadně splnil svůj úkol protistresového předmětu.
Nejvtipnější věc je, že jsem u první úlohy dobře zaznačila odpověď, vlivem nějakého divného osvícení jí zaškrtala a poté zjistitla, že to bylo dobře. Super. Nakonec jsem musela dát úplnou blbost, protože jsem neměla jinou možnost.
Stranger girl vzpomínala na "šatovou" úlohu a na nějaké sportovní tabulky. Jo, ty byly taky super.
O přestávce jsem slyšela nějakého učitele, jak říkal. že každý měl ty odpovědi úplně jinak. David mi to při sbírání záznamových archů "kontroloval" a na většině jsme se údajně shodli. :)
Písemná část byla v pohodě. Vybrala jsem si číslo tři - popis oblíbeného místa. Sice jsem půl stránky začala jako úvahu, ale moje myšlenkové pochody se zaběhly docela daleko (věta pět řádků plná přirovnání - tak, jak to umím jenom já :D) a napsala jsem asi o deset řádků více než jsem potřebovala na splnění limitu. Když jsem škrtala tu úvahovou část, přišlo mi to docela líto. Takovou práci jsem si s tím dala. :D
Odpoledne skoro nic. Malá návštěva a tahání banánovek. Jelikož na mě v Tescu zbyly jenom dvě (zbytek vyhodili), musela jsem se s imi spokojit. Nacpala jsem do nich většinu knížek a učebnic. Něco jsem pochopitelně musela nechat venku, protože to budu ještě potřebovat.
Jsem zvědavá, jak ty krámy všechny pobalím a hlavně, jak je odstěhuju na půdu. Když jsem se pokoušela zvednout jednu krabici zaplněnou knížkami, málem to se mnou udělalo díru do podlahy. Docela hnus.
Večer jsem se odměnila Hannibalem a chvilku jsem psala. Mám spoustu nových námětů na články! :) Což mi připomíná, můj článek o budoucnosti byl zařazen do výběru na blogu. tema.blog.cz. Díky, strejdo Sikare! :)
A můj poslední postřeh, Veverka napsala další kapitolu její povídky Dívka z hradu a musím říct, že se lepší. :)

Ps. Budete hlasovat pro stroj času? :-P

Edit k 23:56 - Právě jsem se málem udusila vlastním jazykem při Sikarově komentáři pod článkem MHD vír. (Cituji: "GRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁRGH, SLONI TI BUDOU RVÁT CHOBOTY DO ZADKU A PAK TI TANČIT NA HROBĚ!!!!"). Představivost je hrozná svině. :D

K fotce: Vždycky jsem chtěla zkusit zachytit paprsky odrážející se od oken. Ne že by se mi to nějak podařilo.


29. května - Ideální

29. května 2011 v 22:14 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Kdyby existoval ideální den, byl by to tento. Začalo to už ráno, kdy jsem procitla do prázdného bytu, a téměř hned po probuzení jsem začala dávat dohromady všechno, co jsem napsala k článkům na budoucnost. Pár mrknutí do knížky, zmenšení obrázků run a vyškrtávání nepotřebných údajů - tohle spolehlivě zavraždilo dvě hodiny čistého času. Nesmím však zapomenout na Krásnou.cz a Lady Vanilku s jejím článkem o přátelství mezi klukem a holkou. U něho jsem se málem udusila právě pojídanou stravou.
Odpoledne bylo ve znaku sluníčka a Radima. Původně jsme plánovali, že se budeme dívat na RD, ale slunečné počasí nás přimělo změnit plány. Navrhla jsem dívání se na mraky a Radim skvěle vymyslel místo - betonová kostka u železnice, kde bych chtěla uspořádat čajový dýchánek. Vzala jsem deku a pana Bílka a šla se odevzdat kouzelným chvílím.
Zhruba v polovině jsem skočila domů pro čaj (zelený, znáte Dračí perly?) - stylově v konvici a k tomu dva kalíšky. Zbytek vyplňovalo popíjení nažloutlé tekutiny, občasné míhání okolojedouchích vlaků a hádání tvarů jednotlivých mraků spojené s tulením.
Moc se nám nechtělo pryč - i když zítra píšeme písemnou maturitu - a tak jsme zůstali do úúúúžasně romantického (slyšete odkapávat tu ironii? :D) západu slunce. Poetika paprsků odrážených od kolejnic mě mile překvapila - romantické snílky by to dokonale uzemnilo a mám nepříjemný pocit, že by minimálně hodinu nemohli mluvit, chodit a jenom by tupě koukali směrem k již dávno zapadlému slunci.
Jo, jsem spokojená. A ne jenom proto, že se mi málem podařilo Radima shodit dolů. :D

K fotce: Kvitko


28. května - Klid a mír

28. května 2011 v 23:15 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Psí počasí pokračuje. Ale to nejspíš vědět nechcete. Po měsíci a kousek se mnou zahodila slovo má drahá Jana, aby mi vyčetla, co jsem to za zrůdu, lhářka a podvodnice, která má všechno do poslední vteřiny vypočítané. Vehnalo mi to krev do hlavy a kdybych se mezitím párkrát nenadechla, asi by to špatně skončilo. Je vidět, že mě nezná a popravdě, teď mi to přijde docela směšné. I když mi nic pořádně neobjasnila, pro mě to končí. A fakt se mi ulevilo. :)
Odpoledne jsem začala psát povídku. Nevím, co mě to popadlo, po přečení rozhovoru s Mattem a ptamese.blog.cz jsem měla chuť ze sebe dostat pár slov. Sekla jsem se asi v půli stránky; po dni, kdy jsem téměř nic nepila, mě rozbolela hlava a bylo nutné se jít provětrat.
Začala jsem také vymýšlet nový dyzájn blogu. Z té oranžové mě už bolí oči a ohnivá liška potřebuje na chvíli svobodu. Při hledání nového obrázku s liškou jsem se notně pobavila - našla jsem tolik liščích držek v tolika různých situacích... Nejvíce se mi líbilo zdokumentování boje lišky se supem. Nejen že to vykresluje mnou situaci, ono to vypadá dost neovykle. Ostatně na předběžný náhled vzhledu se můžete podívat na zkušebním blogu Gryffia (těch stripů se neděste, když Altaïr připravoval změnu dyzájnu u sebe, narhla jsem mu, ať si to vyzkušá nejdříve tam.)
No a poslední přečin proti životu, podívala jsem se po dlouhé filmové pauze na čtyřku Hvězdných válek. Zasvěcení ví, že jsem si při tom nemohla vzpomenout na Tubecat. :D

Dnes vyvovalo záchvat smíchu: Sexuální lékárnička (Pinzeta: jednak se vám může hodit pro drsnější sex, jednak s ní můžete po aktu vytahovat přisátá klíšťata.*)| Tlustjochova Bohyně úplatků

K fotce: Záběr na narozeninový ametyst, který jsem dostala od tety. Miláček, stejně jako milion dalších šutrů.


27. května - Žvý Kačka

27. května 2011 v 19:57 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Život si plyne na kapkách dešťových. Zkurvené krokodýlí počasí; měla jsem jít někam ven s Evou (vylívání srdíček atd.) a nakonec se konal jen rozhovor dnes-tam-prší-to-nemá-cenu. Jsem opravdu pozitivně naladěná. A tu vůbec nevylepšuje fakt, že k nám přijela návštěva a taky to, že si máme začít shánět krabice. Včera jsem se dozvěděla, že je dost možné, že se budeme příští týden stěhovat do nového domu.
Pochopitelně se nemůžu dočkat až mezi maturitami, maturiťákem, maturitami a přijímačkami budu balit a vybalovat krabice a tvářit se, že mi nevadí, že nic nemůžu najít.
Jsem podrážděná, asi se namažu Fenistilem. Pffff...
Ve skutečnosti bych na sebe měla být pyšná. Konečně jsem dokončila jednu věc. To mi doneslo další vtipné informace, které ale nemá smysl rozebírat. Měla bych se cítit polichocená, ale já bych radši vraždila.
Dnešní ufňukané poledne jsem završila Klubem rváčů. Film je to dobrý, ale mě to nebavilo ač paranoidní schizofreniky a divné lidi miluju. Nějak to pro mě nemělo šťávu.
Zdrav všem soudruhům a soudružkám! Já jdu buď spát a nebo spát.K fotce: Pravděpodobně na světě neexistuje větší milovník cihlových zdí. Upozorňuji, že následující fotky jsou drastické a mohou vyvolat popáleniny druhého stupně.


Poison Ivy

26. května 2011 v 21:00 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  La poezi
Vezmi láhev, lásko

POISON POISON
POISON
POISON
POISON POISON POISON
POISON POISON POISON
POISON POISON POISON
POISON POISON POISON
POISON POISON POISON
POISON POISON POISON
POISON POISON POISON
POISON POISON POISON
POISON POISON POISON
POISON POISON POISON
POISON POISON POISON

26. května - Duhový most

26. května 2011 v 20:22 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Doháním staré resty, píšu, jak blbá a stejně nic nedokončím. Už v pondělí jsem si chtěla obnovit Projekt, ale jaksik jsem na něj pozapomněla. Stane se a obzvlášť mě.
Do přijímaček mi zbývají přesně dva týdny. Další maturita na krku, hned po ní maturiťák a nakonec daší maturita. Nemůžu se dočkat. Uááá! Uááá pomoc! Já už to chci mít všechno za sebou.
Pokouším se samozřejmě dělat i jiné věci, ale houby z toho mi jde. Aspoň, že lamer mě baví.
Dávala jsem si v hlavě dohromady článek o Budoucnosti - no snad mě nezabijete za lehce ezoterické zpracování. :)
Jo a poslední velká novina: Zjistila jsem, že pes, na kterým se matka ušatá rozplývá, je pes chodský, pohlaví ženské, jméno Codie. Kraken si ale trvá na svém, že mu bude říkat Křupan. :D

K fotce: Ráno si takhle vstanu (už v 7:50!) a co nevidím. Na podlaze se válí zapomenutý úlomek duhového mostu. Tímto vyzývám původního majitele, aby si střepinu přišel vyzvednout. Zatím jsem ji uložila do sklenice vody.