Červen 2011

13. června - Game over

13. června 2011 v 20:07 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Ou šyt... Mých padesát dva bodů nestačilo na postup do druhého kola, takže jsem venku ze hry. Letos si na vysokoškolačku hrát nebudu. Těžko říct, jestli jsem z toho zklamaná. Zatím se mě to nijak nedotýká, jen se trochu děsím cesty z Prahy do Opavy, protože pojede i moje matkuša a ta to bude jistě chtít dopodrobna vyřešit (Co teď jako budeš dělat?). Jistě to bude zábavné.
V posledních chvílích mi to bylo skoro jedno. Samozřejmě jsem se tam chtěla dostat a pak hrdě zvedat bradu, ale taky jsem si byla jistá, že pokud se tam nedostanu, svět se nezboří. Moje plány zatím vypadají takto: odjedu někam pryč do ciziny (Franciéééé!!!). Už jsem dostala radu, abych si našla nějaké agentury, ale tím, že musím na internet do Mekáče (Tak hluboko jsem klesla!!! :´( ) a nemůžu nad tím strávit libovolnou dobu (bohužel i baterky v notebooku se občas vybíjí), větší průzkumy nechám až na doma. Uvařím si k tomu obrovský hrnek nefalšovaného čaje a budu slídit v možnostech své blízké budoucnosti.
No a co jinak... Včera jsem se setkala s Veverkou a báječně jsme si popovídaly o různých věcech, zejména o našem společném bývalém partnerovi. Vtipné, co jinak říct. Jela potom se mnou ještě k tetě, protože jsem po ní chtěla poslat Altaïrovi pyžamo, nicméně byla odmítnuta (pokud si to dobře pamatuju, řekl něco jako "Já už od ní nic nechci.") a tak mi dneska pyžamo vracela. Pochopitelně jsem se snažila dopátrat toho, proč Altaïr odmítl převzít svoje vlastní pyžamo a z té jedné sms, kterou jsem dostala, jsem pochopila, že očekával osobní kontakt se mnou - tedy že já se budu obtěžovat mu to donést.
Hmm, původně jsem to tak chtěla udělat, ale když jsem se trochu víc zamyslela (a Veverka mi to potvrdila), došla jsem k názoru, že bude lepší, když mě neuvidí, protože mu to akorát víc ublíží. Docela se toho setkání bojím. Nechci mu ještě víc ubližovat.
Tohle je přesně jedna z těch situací, kdy nemůžu nic dělat, ale strašně moc bych chtěla. Na jednu stranu si přeju, aby mě začal nenávidět a tím pro něj bylo snazší vyrovnat se s tím, na druhou stranu bych si s ním ráda popovídala.
Jsem bezcitná, když neprožívám obrovskou ztrátu jako on, ale naopak jsem šťastná s někým jiným a užívám si toho do poslední kapky?
Myslela jsem, že tohle je už uzavřená kapitola knihy mého vtipného života, ale setkání s Veverkou opět vyvolalo podobné otázky. Ale dost už toho.
Tohle je zhruba stručný přehled těch nejdůležitějších věcí. Zbytek ani nestojí za řeč. Ve volných chvílích se dívám na filmy (Zkrocená hora, Karate kid, Příběh rytíře, Beowulf a moje nikdy nedodívaná se Vrána), čtu si (tentokrát jsem sebou moudře brala jenom Proces od Kafky, který mám rozečtený docela dlouho, a docela se divím, jak je to záživné a vystihující.) nebo se volně courám po venku s/bez slunečních brýlí a nechávám se unášet ruchem metropole. Což mi připomíná, pokud bude zítra hezky, musím si zajít na Žofín a potom na Vyšehrad. :)
Včera i dnes odpoledne jsem si byla vyhledat nějaké místečko s připojením, protože jedna z věcí, co mi opravdu chybí, je povídání s Radimem. Takhle mám aspoň trochu pocit, že nejsem úplně sama.
Jooo, už to mám! Začala jsem s přepisováním jedné povídky do stavu, kdy se dá přečíst. Třístránkový začátek jsem obrala a následně obohatila o pár vět, a jakmile to bude celé, rozhodně to sem strčím. Možná budete svědky mé první delší DOKONČENÉ povídky.
A tohle mi zas připomíná, že jsem neformálně slíbila Radimovi, že mu napíšu nějakou fantazáckou. Nejsem si jistá, jestli se mi to podaří, protože dle některých Sikarových si Temnářčiných článků na toto téma mám pocit, že napsat dobrou fantasy se úkol ne-li nadchuckonorissový. Tak ale aspoň se donutím něco smysluplného (?) dělat. A procvičím si gramatiku. :D
Drahé škeble i neškeble, budete mě muset omluvit. Víc pro vás bohužel nemám.


9. června - Přijímačky

9. června 2011 v 19:41 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Je to tak. Dneska jsem absolvovala přijímačky na žurnu do Prahy. Moje pocity jsou vtipné. :D Test by překvapivě lehký, ale už vím minimálně o dvou blbých chybách. :D Ach jo. :D Chci tomu věnovat nějaký spešl článek, ale zatím jsem ho nestihla stvořit.
Ve volné odpolední chvíli jsem se podívala na Inception. Hustokrutodémonskypřísné. :) Tak dlouho mě žádný film dlouho nepohltil. Na to už, překvapivě, hodnocení napsané mám. :D Stejně jako na další tři kdysi shlédnuté filmy. Snad se brzo dočkáte. ;)
Bohužel nemám v Praze internet a tak jsem nucená okupovat kavárny s wifi - to my závisláčíci prostě musíme. Jednak to usnadňuje komunikaci s Radimiznou a jednak se mi prostě stýská po blogu a když mám tolik volného času na psaní, chtěla jsem nějak doplnit svoje resty, například v podobě DELFů nebo francouzské maturity. ;)
Já už budu muset končit, protože baterka odmítá spolupracovat. Tak třeba zítra. ;)


3. června - Kdo ví?

3. června 2011 v 21:54 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Už nějakou dobu si říkám, že bych se měla normálně vyspat. Ne že by se mi to nějak dařilo. Dneska jsem navzdory tomu, že jsem předchozí den odešla do hajan kolem půlnoci, vstávala po sedmé hodině a potom nadávala na všechny trýznitele, kteří mě zevnitř mlátili do hlavy a dělalo jim to strašně dobře. Řěšila jsem to vodou. Spoustou vody. Přesto mi to však nebránilo pustit si aspoň potichu soundtrack X-men 4 a kochat se. V současné době mám tři oblíbené skladby.
Odpoledne jsem jako obvykle svědomitě vraždila s Radimem. Byli jsme se projít, což byl ode mě v tom příšerném dusnu nadlidský výkon, a potom jsme chvíli byli u nás - než musel odejít vypořádat se se společenskými aktivitami.
Jinak nic. Tedy až na to, že Altaïřiznu konečně přijali do AK. Nemůžu říct, že mě to nepotěšilo. :)
Zítra mě čeká maturiťák a popravdě se mi tam vůbec nechce. Mám nepříjemný pocit, že tam budu jediná střízlivá a jediná, která usne po dvou hodinách. Vůbec si nedokážu představit, co se bude dít. Oslavujeme a někteří (například já) budou ještě v pondělí maturovat. Úžasné.
Myslím, že se odeberu do peřin a všechny filozofické myšlenky, které na mě lezou, zaspím. Měla jsem pohádkový plán, ale díky svojí lennosti to asi nestihnu realizovat. Nu což. Vsákne se to.

K fotce: Kouknu z okna a co nevidím! Mrak!


2. června - Svazující se skřeti

2. června 2011 v 22:16 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
Začínám mít slušné nervy na Evropu 2 a dokola hrající písničku od Rytmuse "Čo ti jebe" a hit od JLo "Hit on the floor". Pravděpodobně by bylo nejjednodušší prostě to rádio vypnout, ale díky Kraken to nejde (Panebože, ty si tady pořád něco posloucháš a když si chci něco pustit já, nemůžu!!!). Těším se až budu mít pokoj sama pro sebe a nebudu se muset podřizovat jejím divným estetickým požadavkům.
U mě nic moc nového. Celý den pro sebe, ale stejně jsem nic podstatného nevytvořila. Jo, stihla jsem se zamilovat dočásti soundtracku X-men 4. Zbytek jsem si pořádně neposlechla (zatím), ale s klidem můžu říct, že vede tohle. Připomeňte mi někdo zítra, že si mám stáhnout soundtrack k Temnému rytíři. :D Já na to svědomitě zapomínám.
Veverka mě překvapila mým portrétem, u kterého jsem se zasmála, zvláště u původní verze. No posuďte sami. Tak si říkám, že by možná nebylo na škodu osvětlit, jak vlastně podle mě vypadá okřídlená liška křížená s baziliškem, užovkou červenou a gryfem. :D
Také mě potěšily alfacentaurské kresby mírně obrostlé chloupky. Nevím, jak se to stvoření podařilo, ale fakt to vypadá jako moje sestra. :D
A nakonec nejlepší část - Altaïr se objevil na klubovém blogu v rozhovoru v komixové sekci. To mě potěšilo úplně nejvíc, protože je to šance, jak přilákat nové čtenáře. :)


K fotce: Už od dětství vedeni k zajímavým praktikám.

1. června - Nou mór škebls

1. června 2011 v 23:34 | Alexandra Altaïrs Gryffin- Fox |  Projekt 365
1
Nestíhání pokračuje - a to se skoro flákám. :D Ráno jsem vstávala na maturitu z matiky, abych mohla vyděsit Radima a potom jsem dvě hodiny seděla u bufetu s Terkou a Kájou a probírala dárek pro třídní. Původní plán zněl do ničeho se nemíchat, ale já to prostě zase nevydržela. S takovou se v životě nedohodneme (nastíním zítra).
Odpoledne jsem trávila s Radimem (jak jinak) u něj doma, ale musela jsem brzo zmizet na Praskovu, protože jsem měla sraz s Evou.
Zašly jsme do Třináctky (krom spolužačky a pár lidí z protější třídy nikdo známý) a po sklence vína (já) a friscu (Eva) jsme se přemístily do čajovny na fondy a vitaminátor. Mňááám!
Během těch pár hodin jsme se stihly věnovat všemu. Janě, Radimovi, hokeji, dárku pro třídní, filmům a filmovým soundtrackům. Evě málem ujel autobus - kdybych se nepodívala, kolik je hodin, asi by měla velký problém dostat se domů.
Opět jsem utahaná jako kotě, takže žádné velké článkování. Noc. :-P

Ps. Všechno nejlepší Fantaghiře. Tedy za předpokladu pokud si správně pamatuju datum jejích narozenin. :-P

K fotce: Já nevííííím!