Čajovnická sešlost v Brně

5. října 2012 v 22:09 | Alexandra Gryffin- Fox |  Skorokaždodeníček
Aneb jak jsem se při první příležitosti vetřela na bebe sraz blogerů.

Nedávno Temnářka navrhla malý blogerský slez v Brně v Dobré čajovně. I přes počet přihlášených se zdálo, že událost bude komornějšího rázu. Hlásila jsem se, že přijdu později a až do čajovny, jelikož se mi čas slezu konfrontoval s koncem semináře. Měla jsem čekat, že jako každá správná úvodní hodina skončíme o dobrou hodinu dříve než bychom jinak měli. Vyučující to sváděl na to, že "nechce dál prskat bacily", ale já si o tom myslím svoje, i když mu to osobně nemám za zlé. Po stručném úvodu, ve kterém nás seznámil s chodem semináře, jsme se s "chutí" vrhli na půlmetr knížek, našimi prvními pomocemi při zpracovávání referátů. Když toto všechno budu znát, prolezu prvák. Jupí!
Do čajovny jsem se přiškeblila jako první, samozřejmě. Vyhledala stůl na jméno Matoušková, zasedla, vytáhla svůj staroslověnský text "o pismenych" a dopřekládala ho ve chvíli, kdy se objevila nějaká podivná skupinka. Jen díky "drsnému temnářskému vzhledu" jsem poznala, že k nim pravděpodobně budu patřit.
Po připojení ke skupině jsem se uvelebila, nějak se seznámila s lidmi, které jsem neznala vzhledem - konkrétně temnomanžel (jméno nenalezeno), Vendy, neblogerský Petr (?) a později i Awia. Ještě tam byly další dvě slečny, ale buď jsem přeslechla jméno nebo ho jednoduše neřekly. Vzhledem k tomu, že zastávaly spíše posluchačskou část (asi se neodvažovaly zapojit do našich žhavých diskuzí na téma rozličná), se přikláním spíše k druhé možnosti.
Také se mi konečně podařilo objednat si čaj - do té chvíle mě všichni opomíjeli, ač jsem na sebe upozorňovala, jak chtěla. Docela mě potěšilo, že měli ve výběru Dračí perly, i když jsem si původně plánovala dát něco lehčího jako je Rooibos nebo lemon grass. Když nám hromadně přinesli objednávku, nějakým nedopatřením se mi podařilo vyměnit si čaj s Vendy. Dle chuti i vůně (kokos?!) jsem hned věděla, že tohle dračí perly nejsou, ale pokládala jsem to za chybu čajovníků a tak jsem ožižilala šálek a trochu upila než nám to zjevné pochybení došlo. Čaj byl pro mě nezvykle silný (takové množství, které jsem měla v šálku si normálně dávám do konvičky) a musím číct, že mi docela rozbušil srdce. Nejspíš o bylo kvůli tomu, že jsem skoro nic nejedla a odvykla si na tein.
Postihnout to, o čem jsme švitořili, by trvalo dlouho. Vellkým tématem byla škola a přednášky a dále se navazovalo souvisle i nesouvisle. V původního počtu jsme nakonec zbyly já, Temnářka a Vendy a v tomto počtu jsme po sedmé odcupitaly z čajovny (po řádném zaplacení, bien sur) a vydaly se stejným směrem. Při odchodu nás dostihl jakýsi mladík, který na mě vybafl, že po tom, co mě dvě hodiny sledoval, by moc a moc a moc chtěl moje číslo. Přiznávám se, docela stroze (ač neúmyslně) jsem ho odbyla, že "Ne. Jsem zadaná". Potom mě to trochu mrzelo, že mě zastihl nepřipravenou a já jsem ho tak škaredě odbyla bez nějakého promiň nebo jen náznaku soucitné emoce. Jak říkám, příliš zaskočená lištička. Definitivně jsem se s Temnářkou a Vendy rozloučila na šalinovém ostrůvku, nasedla na jednu dvanáctku/třináctku a jela ve vší spokojenosti domů vytvořit nějakou večeři, kterou jsem svojí příšeře předem slíbila.

O tématu dále hovoří: Akiko | ...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | Web | 5. října 2012 v 22:19 | Reagovat

Zatraceně, předběhla jsi mě, chtěla jsem být první, kdo o srazu něco napíše. No, nevadí :-)
Každopádně, dneska to bylo opravdu fajn a jsem ráda, že jsem na sraz šla. Snad se brzo uskuteční zase nějaký.
Btw., preferuji Wendy, ale budiž :-D

Jo, a málem bych zapomněla... hádej, kdo jsem? :-D

P.S. zařídila jsem se dle vašeho příkladu (Temnářčina, tvého a Awiina) a založila si blog na tomto serveru :-)

2 Akiko Akiko | Web | 5. října 2012 v 22:30 | Reagovat

Ááá, tak nemám první článek =D Asi se rozjela soutěž, kdo dřív napíše =D Hnědovlasá neukecaná jsem byla já, to blonďaté kamarádka Eliška... Já toho moc nenakecám, ale hezky se vás poslouchalo :)

3 Alexandra Gryffin- Fox Alexandra Gryffin- Fox | Web | 5. října 2012 v 22:49 | Reagovat

[1]:[2]: Jak by řekl Nelson ze Simpsonových: Cháchá! :D

[1]: Pro příště si budu pamatovat, že tě mám psát s dvojV. O:)

[2]: Ahá! Tak už alespoň vím jména. :)

4 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 6. října 2012 v 8:24 | Reagovat

Škoda že nejsem z Brna. Kdykoliv je Temnářka v Praze zajdu. Ale čajové dýchanky mají své jiné kouzlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama