Jak správně implodovat

12. října 2012 v 12:05 | Alexandra Gryffin- Fox |  Skorokaždodeníček
Počasí se zkazilo, jako kdyby ho nejaký hlupák nechal na stole místo toho, aby ho uklidil do ledničky, a mně to docela štve. Paní "majitelka" právnička v zastoupení jiné právničky dala na naše prosby a nechala opravit vnější okna, která nepřímo odkazovala na to, že by v blízké době mohla někoho vypadnout (za nepřeslechnutelného cháchá, debile) a tím mu způsobit zranění středního až velkého rozsahu.

A tak se stalo, že jednou v devět ráno přiběhla partička nabušených opravářů (já i Radim ještě rozcuchaní; pořádali jsme si pyžamový večírek). Okna zčóřili s tím, že nám je do tří dnů vrátí opravené. Věřili jsme jim, ach my důvěřivci. Týden a kousek utekl, okna nikde i přes neustálé upozorňování expresivně se projevující strážkyně zákona. Za tu chvilku jsem se stačila nachladit a denně vysmrkávám hektolitry slizu ze svých dýchacích cest a v pondělí jsem ani nebyla na přednášce, jak mi bylo špatně. Miss zombie v té chvíli byla zvolena.
Den po pondělí (tedy úterý) se nezdál o nic lepší. Zařadila jsem se mezi tu část studentstva, které během přednášky posmrkává, pokašlává, všelijak kolem sebe šíří zkázonosné bacily a večer se svým IT přítelem počítá, kolik lidí asi dnes mohla nakazit. Na Úvod do slavistiky jsem přišla pozdě (blbý mobil, je jen od toho, aby se zapomínal) a to bylo osudové. Vyučující si mě nejspíše pamatovala z mého trapného výkřiku o lotyšštině, ale nekomantovala. Stačila jsem si napsat akorát tabulku velár (seděla jsem úplně vzadu a vůbec jsem neviděla na tabuli) a nepochopit vůbec nic.
Asi do dvou hodin jsem se válela v knihovně a četla si Kapitoly z dějin, aby náš cvičící ze staroslověnštiny opět neměl potřebu vybuchovat a oprskávat nás svými vnitřnostmi. Přežila jsem seminář a referáty o literárních časopisech (a provedla zjištění, že ten, kdo nás tam hlídá taky do jednoho patří) a pak šla na konzultační hodiny ohledně své staroslověnštiny.
Tak lištička zjistila hrubý základ k velárám (který nepochytila na Slavistice), odhalila tajemství postpozitivního členu a ve výsledku si neodborně popovídala s již zmíněným cholerikem staroslověnským. V závěru dostala knížku, aby se dále mohla vzdělávat, a doporučení, že studovat bohemistiku pouze jako jednooobor nemá smysl. Další hodinu se vesele bavila o dvě patra výš s podobnými chuďátky jako byla ona sama (čekali na staroslověnštinu).
Během toho času se na nás nalepil nějaký týpek z VÚT s tím, že čeká na kamarádku. Následně rozvinul debatu ohledně zbraní a snažil se nás nalákat do nějakého pátečního střeleckého semináře. Velmi zainteresovaně se nás snažil ohromit tím, že zná celý trestní zákon a pokusil se nás přesvědčovat, že když nás někdo přijde vykrást, je vpořádku, že ho zastřelíme. Tak jsem ho "seřvala" (spíš mu přátelsky vysvětlovala, hlas jsem zvyšovala až se mě snažil přerušovat; se svými základy do práva získané pochybnou cestou) až dostal tik do obličeje. Zřejmě mu bylo velmi nepříjemné, že neměl čím argumentovat. Potom ho napadlo, že by mohl kamarádce zavolat, kde je, a radši odešel.
Zbytek dne ok. Jen kdybych po dobu staroslověnštiny neměla horečku a cvičící mě nenařkl, že mám vienamskou výslovnost (však si zkuste vyslovovat o s ocáskem když máte rýmu jako hrom). Po skončení hodiny jsem utíkala, co mi pařátky stačily, abych se mohla zachumlat do toho nejteplejšího, co doma najdu.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Fantaghira Fantaghira | Web | 12. října 2012 v 12:59 | Reagovat

Nebohá lištička. Částečně chápu, jak se cítíš, já si nejvíc odmarodila pondělí a úterý, nicméně v pondělí to odnesla pouze přednáška z anglické fonetiky, na zbytek jsem šla, a v úterý nic nemám. Nicméně práce je vždycky dost. Narozdíl od tebe se mě ale nikdo nesnažil nalákat na střelecký seminář... Jo a taky mám okna :-) Přeji brzké uzdravení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama