Lost girl

21. ledna 2013 v 18:37 | Alexandra Gryffin- Fox |  Zbytkové zboží
Pokud nejste příliš nároční konzumenti filmů a seriálů s fantasy tématikou, jistě vás zaujme kanadský seriál Lost girl (u nás prý Dívka od jinud). Hlavní postavou je sukuba Bo (démonické stvoření živící se sexuální energií mužů, opak inkubus), což samo o sobě může znít poměrně jako slušná zábava, nicméně to má jeden háček. Ti blbí scénáristi.

Věřím, že lidstvo musí být přesycené upířími románky. Sledovat The vapire diaries se dá. Ale to ostatní? Radši nekomentovat. Proto jsem při hledání nějakého nového seriálu trochu výskla, když jsem si všimla Lost girl. Přestože název zavání skoro 100% klišé a komentáře na ČSFD slibují zklamání, jako vždy jsem se rozhodla sama ověřovat. A po shlédnutí první série můžu vynášet soudy.
Jak jsem zmínila výše, vše se motá okolo sukuby Bo. Ta o sobě neví téměř nic, dokud nezachrání mladičkou a výstřední dívku Kenzi před násilníkem v rohypnolem. Protože nedokáže kontrolovat sílu v sobě, zabije ho a to přiláká místní detektivy, kteří se ukáží jako docela nevšední.
Bo se od nich poprvé dozvídá kdo je - patří k rase fae, která se vyznačuje rozličnými schopnostmi. Jak se zdá, fae jsou bez výjimky rozděleni na světlé a temné. Detektivové Dyson (vlkodlak) a Hale (siréna) jsou povinni předvést nezařazenou před pohlaváry vlastní komunity (světlým vládne Ash, temným Morrigan), kteří rozhodnou, že je třeba, aby se podrobila zkoušce a přiřadila se buď k jedné nebo druhé straně.
Co se ale nestane. Bo si vybere po svém, spřátelí se s Kenzi a založí detektivní kancelář pro zvláštní případy (:D!!!). Díl za dílem se setkává s novými druhy fae a zároveň se trochu blíží ke svému novému cílu - zjistit, kdo jsou její opravdoví rodiče.
Jak jste možná sami zjistili z mého stručného popisu, scénáristům se podařilo vršit klišé na klišé. V jednu chvíli máte pocit, že nic lepšího nemůže být (zcela netradiční nový tvor, dobrá hláška), vzápětí tam vtrhne Bo, všechny omráčí kopem z otočky a nad krb si pověsí další trofej. Ze všeho nejvíce mi to připomíná první řadu Buffy, přemožitelky upírů, která měla v podstatě stejnou skladbu - přijít, zmlátit pár upírů, vyměnit si zamilovaný pohled s Angelem a triumfálně odejít.
Také by se dalo čekat, že když je řeč o sukubách, dočkáme se nějakých lepších erotických scén. Bohužel je nám dopřaná pouze láska nebeská a láska lesbická (Buffy, Buffy...), z nichž ani jedna nepředstavuje to, co očekáváte.
Poměrně dobrou hvězdou naděje je postava Kenzi, která často přehání a vynáší výroky vtipné v různé míře. Jsou chvíle, kdy díky ní padáte smíchy (když představitele světlých fae nazve "ashhole") a vzápětí vám to zkazí jistá sukuba.
Ostatní postavy příliš nevynikají. Dyson je hezký vlček, jeho parťák siréna Hale vás nepřekvapí ničím zajímavým a lesbická zotročená doktorka Lauren (člověk) nepředstavuje záruku požadované kvality. O Bo radši ani nemluvit. I přesto, že má přesně takový vzhled, jaký bych čekala u sukuby, ta baba (Anna Silk) ji nedokázala vdechnout tu správnou podobu.
Velké mínus patří skladbě jednotlivým dílům. Na začátku si skoro říkáte, že tohle by mohl být bomba příběh, potom prásk samo se to vyřeší směrem, který byste neočekávali ani v nejhorších snech, zpola ani nevíte, jak k tomu došlo, ale jste si jistí, že mademoiselle Bo zas někomu nakopala zadek a je to ta největší borka na světě. Voila, padá opona!
V principu by to mohl být úžasný seriál. Kdyby si scénáristi dali trochu práce s vymýšlením lepšího příběhu (a jeho následným zpracování do scén), kdyby se vyvarovali těch příšerných klišoidních prvků, kdyby nedělali z Bo bouchačku číslo jedna. Kdyby Anna Silk zvládla zahrát takovou postavu. Ale jak všichni víme, "kdyby" jsou chyby a pro dobro všech doufám, že si je ti lidi uvědomí dříve, než jim seriál zruší. Abych citovala ostatní komentáře: "Tolik promarněného potenciálu...!"

Z leva: doktorka Lauren, sukuba Bo a lykantrop Dyson


Kenzi s vcelku normálním vzhledemHale a Dyson

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Em Age Em Age | Web | 21. ledna 2013 v 18:58 | Reagovat

Lost Girl je jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy v životě viděla. :-) Po něm samozřejmě Sherlock (koukám, že i ty jsi fanouškem, podle záhlaví). :-) Zajímavé, ještě aby ses díval/a na Doctor Who nebo Dextera či Merlina a máme stejný seriálový vkus. :D

2 Fantaghira Fantaghira | Web | 21. ledna 2013 v 19:35 | Reagovat

A znáš Supernatural? Já jsem sice pořád spíš nakloněná tomu, že měli skončit po páté sérii (běží osmá), ale právě ta letošní vypadá docela nadějně. První půlka šesté byla dost hrozná, ta druhá už docela šla. A u sedmé jsem měla pocit, že už neví, co vymyslet. Nicméně u té poslední osmé se zatím docela bavím. Takže jestli neznáš, tak doporučuju :D
Já teď taky vymýšlím, na co se budu dívat, protože jeden seriál mi teď skončil, tak tu mezeru musím nějak vyplnit. Ale do Lost Girl teda nepůjdu :D

3 Antarra Antarra | Web | 21. ledna 2013 v 19:39 | Reagovat

Hmm, ani to není příliš originální...Dle tvého popisu to připomíná směs Lukjaněnkovy Hlídky, Grimma, Death Note, a zmíněné Buffy. Máš pravdu, spousta skvělých nápadů, které mají nějaký potenciál vytvořit super seriál dopadne tragicky - díky scénáristům, kteří nápad zpracují do stále se opakujících a předvídatelných situacích. Tenhle nešvar mě dost vadil už jako prckovi u Pokémonů a dělají to i u Dr.House i Scrubs. A pak, když dobrý nápad najednou začne vypadat jako kopie jiných nápadů, protože už to jednou zabralo, tak to zkopírujeme tak sto pětkrát. Je to škoda, no.

4 Em Age Em Age | Web | 21. ledna 2013 v 20:09 | Reagovat

[3]: Dle popisu. Koukni a uvidíš, že je to parádní seriál. :-) S originálními zápletkami.

5 Alexandra Gryffin- Fox Alexandra Gryffin- Fox | Web | 21. ledna 2013 v 21:39 | Reagovat

[1]: Sherlock je boží. Nedokážu uvěřit, že ti lidi dokázali vzít to základní z Doylova díla a dát tomu moderní kabátek. :)

[2]: Znám a mám z toho trauma. :D Dívala jsem se na to ještě ve Švýcarsku a potom jsem nějak nepokračovala. Jak říkám, asi trauma... :D

[3]: Ono by stačilo pár úprav v ději a scénách a mohl by to být vynikající seriál. :) Mně by ani nevadilo, že něco není originální nápad, ale to, jak veškeré drama vyznělo do prázdna. :/

6 Amy Amy | 27. ledna 2013 v 15:10 | Reagovat

[5]::[1]:Já taky miluju Sherlocka, akorát mě strašlivě štve, že pořád nevím jak přežil ten skok ze střechy (i když teorií mám spoustu)!

7 ACymnlynclet ACymnlynclet | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 23:23 | Reagovat

Others can perform a bigger harder erection but cannot maintain it during sexual intercourse.  Once you discover the top natural remedies, it is possible to again have full power over your sexual pleasures.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama