O kandidátech a tak podobně

11. ledna 2013 v 16:21 | Alexandra Gryffin- Fox |  Skorokaždodeníček
Jistě jste postřehli, že v posledních dvou týdnech vrcholí občanská bitva plná přestřelek a argumentů, koho volit, koho ne? Díky svému FB mám pocit, že vím o každém prezidentském čekateli všechno. Od oblíbeného spodního prádla až k počtu vlasů na hlavě. Každý musí říct, co si myslí. Dokonce i švábi si po nocích vesele cvrkotají různá jména.

Ne, že bych prezidentské volby tolik prožívala - lišky letos nevolí - nicméně mojí informovanost zvyšují takzvaní kamarádi na facebooku. Je trochu únava každý den rozklikávat FB (kde teď chodím hlavně kvůli informacím ze zkouškových testů) a na zdi vidět osamělé výkřiky stále stejných lidí typu "Volte Karla!", "Franz na Hrad" nebo "Nezapomeňte dát hlas české Babičce". Nejlepší je, když vás lidi, se kterými vůbec nekomunikujete, najednou pozvou na událost, kde všemi pařáty proklamují, že oni volí toho s toho, a jestli máte rozum, uděláte to stejně. Kdyby si aspoň dali tu práci a udělali nějaký vtipný obrázek, ať je čemu se zasmát.
Asi by mi to tolik nevadilo, kdyby lidi nevyšilovali. Na českém internetu jsem viděla hodně diskuzí, ale předvolební, ty mají grády mojí česnekové pomazánky. Jakoby celý svět najednou zjistil, že bavit se 24 hodin denně o volbách je jejich životním posláním. A co hůř přesvěčit každého o své pravdě.
Vzbuďte se prosím a přeneste se do opravdového světa, kde, tím, že budete veřejně napadat protivníky vašeho "miláška", nic nevyřešíte. Naopak každému v okolí jednoho kilometru volby tak znechutíte, že i kdyby mohl, nikam nejde. Místo toho si zaleze do nejbližší nory, emigruje na Galapágy, kde si užije přítomnosti poklidných leguánů.
Velmi zábavná jsou i "fakta", které jsou předkládány. Hned zkraje mě napadá Lúmenka, která se hrdě hlásí k Franzovi. Podezdřívám jí jen a jen z rebelství.
Četla jsem několik článků rozdílných kvalit. Někde jsem se prokousávala přes "historická fakta", které nevím, kde bych si ověřovala. Vážně nevím, čemu věřit. Někde se na mě vysypaly pouze nepodložené emotivní výkřiky. Ve většině se hejtovalo. Jak české...
S každými volbami je to horší a horší. Lidé se hádají, napětí stoupá a pak se dozvíme, že LIDÉ ZTRESTALI VLÁDU tím, že ve velkém volili komunisty. Doufám, že podobné emařské výkony zůstanou mezi zápěstím a žiletkou.
Možná se teď netrpělivě vrtíte, protože můj článek je dlouhý, nedává moc smysl a hlavně nepodává další pikantnosti o tom či onom. Ani nekřičím do světa, za koho bych ve volbách položila život. Důvod je prostý. Nebude se mi chtít odpovídat na komentáře (budou vůbec nějaké?), které budou napadat můj postoj. Necítím se natolik vzdělaná a politicky zainteresovaná, abych dokázala obhájit jakoukoliv osobu.
Na shrnutí: Volte si koho uznáte za vhodného. Klidně ať je to sám Satan (nebo Avatar). Hlavně se o tom nedohadujte a nepište články plné bludných informací.
A na odlehčení je tu pár obrázků, které jsou jediné světlo na těchle příšerně dlouhých volbách. :)


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 17:12 | Reagovat

Ten starwarsový jsem neznala. :-D

2 Dragell Dragell | Web | 11. ledna 2013 v 17:40 | Reagovat

Také jsem myslela, že nebudu volit, protože si nejsem jistá v žádném kandidátovi. Bohužel jsem právě dnes doma a byla jsem našima dostrkána. Jsem zvědavá, jak to dopadne.
Jinak to Star Wars vypadá dobře :)

3 automotive automotive | Web | 11. ledna 2013 v 18:22 | Reagovat

Volby jsou proste takova absurdni show :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama