Příšerky z podzemí

8. ledna 2013 v 22:30 | Alexandra Gryffin- Fox |  Zbytkové zboží
Pokud patříte mezi nadšence deskových her, určitě se vám bude líbit můj malý soukromý tip na zajímavou a docela jinou hru. Příšerky z podzemí.

Poprvé jsem se s touto hrou setkala v čajovně, když jsem si vyšla s kamarádem a Radimem na čajíček. Okamžitě se mi zalíbil obal. Přece jen na něm byly příšerky. Bohužel se nikomu nechtělo prokousávat se pravidly a nakonec to zůstalo jen u prohlížení hracího plánu. Jako vždy jsme skončili u něčeho, co jsme znali.
Naštěstí pro nás se o tom doslechl Ježíšek a pod stromeček jsme jako párový dárek dostali ony zmíněné Příšery. Větší radost jsem snad mít nemohla (když opomíjím heboučký kožíškový župan).
Tuto hru bych vřele doporučila každému. Jedná se o docela odlišnou hru od všech, co znáte. Přestože nastudování klikatých pravidel může někoho odradit, jakmile se dostane přes počáteční nevědomost, jde to jako po másle. Zkusím ván stručně nastínit, o co jde.
Cílem hry je za šest kol nasbírat co nejvíce bodů reputace. Ty získáváte pomocí vystavování vašich příšerek nebo jejich prodáváním zákazníkům. Ale není to tak jednoduché. Vaše příšerky mají své individuální potřeby a když nejsou splněny, strádají, což se negativně podepisuje při některých soutěžích nebo při samotném prodeji. K ruce máte partičku impů, kteří se rozhodli, že kopat zlato by nemělo být nadálem smyslem života, a proto se rozhodli zpestřit si život chováním příšerek. Tito impové chodí nakupovat nové příšerky, jídlo, speciální artefakty nebo klece na hrací plán. Ti, co zůstanou doma se mohou zaměstnat čistěním klecí nebo hraní si s příšerkami.
Tato hra není náročná, ale také ne úplně jednoduchá. Její hlavní problém vidím hlavně v množství věcí, které musíte hlídat, a ze začátku toho budete mít nad hlavu. Určitě se ale nenechte polekat. Příšerky si oblíbíte, protože i návod na ně je psaný odlehčenou zábavnou formou. :)

Časová náročnost: ze začátku až 2 hodiny, standartní čas je 90 minut
Pro koho je to určené: hráči od 12 let
Počet hráčů: 1-4 hráči

Na závěr vám ukážu pár obrázků, abyste věděli, jak hra vypadá. A samozřejmě pár příšerek i s jejich popisem, který je uvedený v pravidlech. :)
Kobrokočka angorská
Co mají společného hadi a kočky? Rádi se vyhřívají na sluníčku. V případě kobrokočky angorské se tato záliba stala přímo vášní.

Jednorožík růžový
Jednorožík se řadí mezi jednorožce. Nebo aspoň to on sám tvrdí. Je přátelský, hravý, magická a má roh, tak co byste chtěli. Co na tom, že zrovna nevypadá jako z plakátu v holčičím pokojíčku?


Grálík šavlozubý
Možná se jeho předkové příliš cpali čtyřlístky. Plně vzrostlý grálík má dost síly na to, aby složil stegotura, a má dostatečný výskok, aby lapil plně naloženou vlaštovku.Drakoň domácí (můj nejoblíbenější!!)
Drakoň vás přiměje změnit názor na draky. Jak vám jeho kamarádi potvrdí, je přátelský, spolehlivý a má otevřenou povahu. A jeho slabost pro sušenky princeznovského tvaru? S tím si nedělejte starosti.


Cthulík noční
Jen jednou se impové pokusili vyvolat "Prastarou noční můru nevýslovné hrůzy". Když se zjevil cthulík, chvíli nadšeně poskakoval, olizoval jim obličeje, a nakonec udělal hromádku v rohu pentagramu, pochopili, že nevýslovná hrůza nebude nikdy jeho parketa.

Náhled na hrací plán. Na prvním obrázku je prázný, na druhém je připravený na hru a na třetím můžete vidět impy.


Karty potřeb pro mojí oblíbenou rybičku Bublíka lenivého.
Karta zákazníka, konkrétně paní vládcové. Jak vidíme, preferuje příšerky, které jsou hravé, zuřivé a magické, a naopak se jí nelíbí příšerky, které chodí na záchod nebo strádají.Tak, milovníci příšerek, jak se vám líbí tato hra? :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | Web | 8. ledna 2013 v 23:54 | Reagovat

Vypadá to opravdu složitě, asi bych se v této hře minimálně ze začátku ztrácela, každopádně se vsadím, že jakmile jednou ovládáte pravidla, tak to může být opravdická zábava :-)

2 Míša Míša | E-mail | Web | 9. ledna 2013 v 16:40 | Reagovat

Tyjo, to je složité. Ale nevypadá to špatně. Rozhodně se u toho člověk pořádně zapřemýšlí. Ať budu zase nějakou deskovku shánět asi na to kouknu, docela jsi mě nalákala :)

3 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 17:18 | Reagovat

Tohle je roztomilé, nedotáhneš to někdy do té čajovny? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama