Párek v rohlíku bez párku

20. února 2013 v 9:43 | Alexandra Gryffin- Fox |  Skorokaždodeníček
Můj mobil hlásí 8:56 a to mi připomíná ten nebezpečný fakt, že už od 6.45 podpírám svoje oční víčka zápalkami, abych udržela alespoň iluzi toho, že jsem vzhůru.

Díky mademoiselle putain ze zdola jsem ještě neměla šanci dohnat ztracený spánek. Dvakrát za sebou vstávat před osmou, z toho jeden předmět, který má v názvu "teorie". Na to by měl být nějaký typ vyhlášky nebo, nevím, zdravotnický zákaz. O pop rodeu ze soboty jsem konečně psala správkyni a mám přislíbeno, že si s nimi promluví. Proč mám ale pocit, že bude klid nejvýše týden a potom budeme opět obšťastněni dávkou nevkusné hudby.
Když už mluvíme o nevkusné hudbě, nedávno jsem narazila na stránku Hudební masakry s návazností na anticenu O Zlatého Davida udělovanou již zmíněnými hudebními masakry a Čilichili. Snad mě ani nemělo překvapit, že pod kategorií zpěvačka na mě juchla kdysi tolik propíraná Dominika Myslivcová s písní "Vieš že si". Přestože se v hudbě nevyznám a jsem dokonce ochotná ignorovat žánrovou neshodu, slovenský rapper, opravdu pitomý text (o klipu ani nemluvě) dělají z písničky něco pod úroveň škváru. Berk a WTF.
Abych vám spravila náladu, musím se pochlubit s úlovkem z antikvariátu hned vedle naší ulice - Dvanáct povídek o poutnících od Márqueze. Jestli jsem někdy někoho obdivovala za povídky, tak to byl on. Nepotřebuje k vyjádření myšlenky tisíc stránek. Jemu jich stačí deset. A přesto se po nich cítíte okouzleni. Moje nejoblíbenější - Přišla jsem si jen zatelefonovat a Světlo je jako voda. Kdo nečetl, má to jako povinnost.
Stejně tak se mi zamlouvá knížka (tentokrát je to povinná četba) od Eca Šest procházek literárními lesy. Musím ji číst pomalu a pozorně, protože ještě neznám (=nemám načteno) věci, ze kterých Eco vychází. Nicméně je to docela dobrý začátek. Eco je sám o sobě velmi čitelný autor, který si nezapomíná všímat maličkostí a rozhodně si zaslouží být citován.
Mě nyní čeká heuristický průzkum ke svému referátu (že já DEBIL!!! jsem se upsala pod naratologii, přestože tato věda údajně nemá v českých luzích a hájích existovat), z něhož se stresuju už teď, přestože mám prezentaci až 17. dubna.
A malá pikantnost ze života: víte, co se mi stalo nedávno na Kraví Hoře? Paní si objednala párek v rohlíku (měla jsem rozdělané lattéčko = roztržitá a myšlenkama jinde). Obsloužila jsem ji, ale ona se po chvíli vrátila s tím, že nemůže najít párek. Chudinka nechápala ještě víc jak já a snažila se mě přesvěčit, že jí po cestě někde vypadl. Třicektrát jsem se omluvila, musela paní dát nový párek v rohlíku a až do konce směny se každá moje buňka rděla hanbou.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Teeda Teeda | Web | 20. února 2013 v 14:51 | Reagovat

Procházky jsme měli na vejšce jako povinnou literaturu.. jsem zvědavá jestli se ti bude líbit až do konce. Ale toho Marqueze závidím, to je skvělý úlovek.. :-)

2 Fantaghira Fantaghira | Web | 21. února 2013 v 18:12 | Reagovat

Něco, co naprosto nesouvisí s článkem :D Dneska jsem si na tebe vzpomněla, začali jsme se totiž učit cyrilici a budeme si číst bibli ve staroslověnštině :D Z nějakýho důvodu mi to přijde neskutečně vtipný :D

3 Jilly Jilly | 21. února 2013 v 20:27 | Reagovat

Na Ecovi je skvělé, že podává literární teorii v zásadě jednoduchým, zábavným a bezbolestným způsobem:D Takže Procházky může číst i člověk, který se třeba o naratologii a interpretační principy nezajímá tak do hloubky a hlavně používá ty kvanta odkazů na literaturu, včetně ukázek, takže člověk to nemusí mít všechno načteno:) Až přečteš Procházky dopočuju Meze interpretace a Lector in fabula, tam je to aspoň podle mě trochu odbornější:)

4 AURIL AURIL | Web | 27. května 2013 v 19:22 | Reagovat

:D :D :D :D hele promiň nic duchaplného nenapíšu... párkem jsi mě totiž totálně zničila :D :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama