Červen 2013

Přišli a přijali mě plus Samovykopnutí z bytu

29. června 2013 v 1:29 | Alexandra Gryffin- Fox |  Skorokaždodeníček
Zatím největší změna je to, že jsem přijatá na francouzštinu na MU (moje "yes" vyplašilo holuby v Lužankách). Aspoň si už nebudu připad tak divně, když budu na kočku cosi nesrozumitelně žvatlat franštinou (mon petit chouchou adoré); co je hlavní, budu mít omluvu pro ostatní lidi (Radima), kteří považují jakékoliv francouzské slovo minimálně za projev duševní choroby. Když oni nechápou, že mi to chybí. A proto jsem se sebou spokojená, že se mi konečně podařilo udělat oborový test na dostatečný počet bodů, přestože je fakt stupidní (stupidní, nemyslím lehký).

Kříž (skandinávský) se staroslověnštinou

12. června 2013 v 21:37 | Alexandra Gryffin- Fox |  Skorokaždodeníček
Každý, kdo je na bohemistice, si projde malým peklem v podobě našeho milého staroslověnského jazyka. Dokud se učíte hláskoslovné změny z psl do stsl, docela vás to baví. Ale jakmile se přejde k morfologii, mlátíte se se do hlavy. Nejlépe učebnicí od Večerky, který je staroslověnštiny král; občas to prostřídáte vytisklými skripty Pallasové.

O fonologii a příživnících

8. června 2013 v 22:08 | Alexandra Gryffin- Fox |  Skorokaždodeníček
Musím se pochlubit něčím, za co jsem ani nečekala uznání v podobě zeleného políčka v ISu. Mluvím o přijetí domácího úkolu z Kapitol fonologie češtiny. Na to, jak moc jsem se tím trápila (jsem si jistá, že jsem si několik slov vymyslela :D) a co jsem ve výsledku posílala, je to docela zázrak. Markétka se smilovala. :D

Co mě na vás štve, návštěvníci kavárny

5. června 2013 v 21:43 | Alexandra Gryffin- Fox |  Korespondence s neviditelnými lékaři
Vážení a milý zákazníci,
mám na vás několik malých připomínek. Konkrétně k vašemu chování u nás v kavárně, které mnohdy překračuje meze slušného chování. Co vás k tomu vede? Máte pocit, že servírka rovná se podržděvka, kterou voláte stejně jako na psa - písknutím - a ukazujete jí, jak moc nízko se nachází na žebříčku společnosti, protože rok dva zpátky vyšla učňák a maturitu měla za šestnáct?