Přišli a přijali mě plus Samovykopnutí z bytu

29. června 2013 v 1:29 | Alexandra Gryffin- Fox |  Skorokaždodeníček
Zatím největší změna je to, že jsem přijatá na francouzštinu na MU (moje "yes" vyplašilo holuby v Lužankách). Aspoň si už nebudu připad tak divně, když budu na kočku cosi nesrozumitelně žvatlat franštinou (mon petit chouchou adoré); co je hlavní, budu mít omluvu pro ostatní lidi (Radima), kteří považují jakékoliv francouzské slovo minimálně za projev duševní choroby. Když oni nechápou, že mi to chybí. A proto jsem se sebou spokojená, že se mi konečně podařilo udělat oborový test na dostatečný počet bodů, přestože je fakt stupidní (stupidní, nemyslím lehký).


Na Kraví hoře jsem dostala konečně vlastní směny (zítra budu poprvé zavírat) a teď docela lituju, že jsem si nezjistila (a nenapsala), co všechno by mohlo případně vybuchnout nebo pokazit se. Nejsem nervózní.
Ok, jsem, když já si nemůžu pomoct. Už se vidím, jak moje nebohé pařátky budou klepat písničku liščičích poseroutek. Potom se něco pokazí (třeba kávovar), budu muset zavolat Natálce (provozní) a ta mě zjebe až do nebes. A tím zhruba skončí moje kariéra kavárenské podržděvky.
Což mi připomíná, že v úterý jdu na pohovor do jedné kavárny tady v Brně. Mým hlavním úkolem bude je přesvědčit o tom, že jsem dostatečně schopná (nejsem), samostatná (ani zdaleka) a dbalá hygienických návyků (plus pro mě) a schopností udržet své pracoviště čisté. Už se docela těším.
A nakonec poslední velká změna - budeme se stěhovat. Kam, za kolik a kdo s námi bude bydlet, to se ještě neví. Co je ale jisté, je naše výpověď z našeho současného bytu. Spolubydlící z vedlejšího pokoje to nevydrželi kvůli hluku (a marným slibům, že odhlučnění bude v nejbližší době zařízeno) a tak z toho nějak vyplynula výpověď (po nepěkných e-mailech mezi naším bytem a zástupcem majitelky).
Moc nadšená z toho nejsem a začínám si myslet, že jsme se měli vykašlat na jejich stížnosti a říct jim, že zůstáváme a pokud oni chtějí odejít, tak ať si za sebe najdou náhradu. Není to sice zrovna kamarádské (o nějaké podpoře se nedá ani mluvit), ale pro mě osobně z té výpovědi vyplývá několik věcí, které se mi nelíbí:
A. Verze, kdy najdeme byt, který nebude dokonalý - příliš velká cena nájmu, zbytečná provize a peníze vyhozené za stěhování, malé pokoje, do práce i do školy to budu mít daleko.
B. Verze, kdy se nám nepodaří najít nic společně - já a Radim půjdeme na koleje = kocour pojede k babiče, všechny věci budeme stěhovat zpět do Opavy, bude to pěkně stísněné a bez luxusu. Radim půjde na koleje, já si najdu nějaký privát = s cizíma lidma, kocour nejspíš bude muset odjet k babičce, nebudu bydlet s Radimem a protože budu bud v práce nebo ve škole, prakticky se neuvidíme.
Protože nám běží tříměsíční výpovědní lhůta, máme docela čas hledat něco nového, ale bojím se, že když bude polovina obyvatelů přes měsíc někde pryč (kola na Corsice nebo něco takového) a já budu po celou dobu prázdnin jediným (ale velmi zaměstananým) lidským obyvatelem našeho bytu, přijde většina toho času nazmar. I kdybych se do toho aktivně zapojila, těžko můžu obejít a vybrat nejlepší nabídku, aniž by to viděli ostatní.
Ale co se dá dělat. Ono to vždycky nakonec nějak skončí.

A nakonec malá videa, která mě v poslední dnech baví (nezaručuju, že vás budou bavit taky :D)
Five men plan, Ne me provoquer pas, MADNESS?! THIS IS...


Plus malý bonus: nakračující si sůva :D

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 7. července 2013 v 16:01 | Reagovat

Jůůůů, francouzština :3
Taky jsem hledala nějakou kavárnu v Brně, kde bych byla jako brigádnice, ale pak jsem zjistila, že díky dojíždění bych přišla o dobrou půlku platu, tak jsem se na to vykašlala :D
A říká se, že je lepší vyhořet než se stěžovat - takže myslím na tebe ;)

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 19. července 2013 v 12:41 | Reagovat

Tak všichni jak koukám shánějí brigádu... Asi jsem pořádně lenivá, když o něco podobného nemám zájem :D

3 Yasminn V. Yasminn V. | E-mail | Web | 3. srpna 2013 v 13:01 | Reagovat

Moc gratuluji :)
Jó brigáda, taky by se mi dost hodila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama