Deset věcí, které mě potěšily, a deset věcí, které by mě potěšily

10. října 2013 v 18:06 | Alexandra Gryffin- Fox |  Skorokaždodeníček
Odmlčela jsem se a kromě popsaného bloku - zčásti básničkami, zčásti zápisky z přednášek - není po nějakém (mém) výsostném projevu psacího života ani známky. Ne že bych nechtěla. Však to sami znáte. Otevřete (v)okno třeba blogové a máte (v)okno. Nenapadne vás ani kvok. Tak jsem si řekla, že bych pro změnu mohla pozitivně zhodnotit několik posledních týdnů.


Deset věcí, co mě potěšily
1. Začala škola. Kdo by se byl divil, že se někdy budu těšit, na něco tak "otravného". Pravdou je, že jsem se na konci prázdnin přistihla u myšlenky, že mi moc chybí ty povýšené pohledy místních učitelských elit a stres z neudělaných úkolů (třeba dvě stránky staroslověnskho textu). Tak.

2. Anča vydala album. Skoro mě mrzí, že teď nejsem ve Švýcarsku, protože jsem si na 100% jistá, že bych se propašovala na její koncert. Kdo neví, o čem mluvím, nechť se potěší tímto -> Anna Murphy - Cellar Darling. Nejmilovanější Lovelornia. :)

3. Máme nové spolubydlící. Jsou to východní (příjemní) Slováci a já až do chvíle před jejich nastěhováním jsem si myslela, že docela rozumím slovenštině. Teď už si to nemyslím. Buď mám v ušičku žábu a nebo hrozně mumlají. Každopádně z toho vždycky vyjdu jako debil, protože ne vždy je pochopím, když něco vypráví. Ale jinak jsou super. :)

4. Poznala jsem pár super lidí. Namátkou mého údajného milence Martina (kterého jsem si přivedla pozdě v nocii a - OH MY GOOOD - měli jsme zhasnuto v pokoji!!!) nebo spolužačku Martinu z frániny.

5. Ke škole patří i poflakování v kavárně. Třeba v takovém Falku jsem každý den tak dvakrát. (Ne, gvačkám, ale občas se tam jdu osvěžit mezi volnými hodinami a udělat si úkoly.) K tomu se dají počítat i občasné výlety se strejdou Kiroxem do čajky nebo do kav/fárny.

6. Je podzim. Občas mi mrznou všechny vyčuhují části, ale jeden se může rozplývat nad městem barvícím se (hřejícím) sluníčkem a žlutými listy. Nebudu se znervózňovat myšlenkou, že za chvíli bude taká kosa, že jen vylézt z postele mě bude stát skoro všechnu životní sílu.

7. Začínají seriály, které měly přes léto dovolenou. Říkám si, že jsem asi jediná, kdo jel přes léto v rytmu Michala Davida - nonstop. A... wait for it... Další čarodějnický dil v Simpsonech.

8. Kradu Radimovi počítač (občas to mám dovolené) s datadiskovými Heroesy VI. a projíždím kampaně. Už mě za liščičího Sandra zmlátil drak, propleskal mě za gayského Craig Haga thunderbird a nemůžu se dostat přes ty postižené night elfy mapa dvě. Ale i tak mě to baví. :D

9. Můžu si žvatlat francouzsky! A lidi - protože to taky studujou - mi rozumí! Plus Radim se konečně přestal cukat a občas mi něco francouzsky odpoví. Dokonce se naučil správně vyslovovat r. :)

10. Radim našval bývalého spolubydlícího. O:) Neudělal to schválně, ani si to nepamatuje (nemá chlastat) a nejspíš je to věc, za kterou by se normální přítelkyně zlobila, ale i přesto za to má u mě plusové body. O:) Což je trochu hnusné a v-minulosti-mě-kotvící (prý mu mám přát vše nejlepší, ale někde daleko ode mě :D), ale, dámy a pánové, dovolte mi aspoň trochu radosti. O:)
________________________________

Deset věcí, co by mě (doopravdy) potěšily
1. Kdyby našemu slovenskému spolubydlícímu odzněla alergie na kočičí chlupy a my si opět mohli dovést naší kočičí sůvu. Lorda Katzensteina. Malé pařátové kočičí. Bestii s drzými pařáty. Uáááá! A to jsem si říkala, že se přestanu rozplývat nad svojí kočkou.

2. Kdyby mě všechno přestalo bolet (vážně! odkud mám pořád ty nové modřiny!).

3. Kdyby nás účitel z Úvodu do jazykovědy přestal na lidi mluvit a ptát se jich na irelevantní věci (jak se jmenujete slečno? lyžujete?), abych se nemusela bát sedět vepředu a něco z těch přednášek slyšela.

4. Kdybych našla nějaký obchod, kde by měli jistou učebnici francouzštiny za přijatelnou cenu. Jestli máte doma Francouzštinu pro pokročilé od Aleny Tionové a spol. a chcete se jí zbavit... JSEM TADY!!! Prosím! Jsem zoufalá!

5. Kdyby se konečně otevřela chystaná kavárna U raka a mě by tím odpadly starosti o mou pracovně-finanční budnoucnost.

6. Kdybych jeden víkend, který bych měla shodou okolností volný a zároveň by bylo dostatečně hezky, mohla se strejdou Kiroxem uskutečnit nějakou již dlouho plánovanou procházku po brněnské divočině (chytat brněnské draky, chichi). Rattlesnaky už asi nenachytáme, ale příroda by byla potřebná.

7. Hachnout draky, které už dlouho chci. Zvláště rattlesnaka a kitsune bestii. O:)

8. Kdyby se nám tady zázrakem objevila nějaká osoba, která by nám uklízela byt, a nechtěla by za to nic jiného než vlídný úsměv a keksík.

9. Kdyby se objevila nějaká super (skandi-) přednáška. Třeba jako byla Nuda(...).

10. Kdybych pod ruce dostala volný týden, spoustu střepů ze zrcadla a lepidlo. A samozřejmě nějaké náplasti. Poslední dobou jsem hrozně nešikovná.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Amy Amy | 11. října 2013 v 17:34 | Reagovat

Jo, východniari údajně mluví slovensky, ale mám pocit, že dost často do toho zamotaj nějaký úplně cizí jazyk a čekají, že jim budou všichni rozumět :-P.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama