Co by kdyby od Fantaghiry

5. listopadu 2013 v 15:31 | Alexandra Gryffin- Fox |  Skorokaždodeníček
Byla nebyla jedna Fantaghira, která vybrala liščí flákací pařáty, aby dále pokračovala v jejím odkazu (viz odkaz), a do světa vnesla světlo boží dotazníkové. I hleďte, jak se se nebohé zrzavé stvoření hrdinně popralo s výzvou a odkrylo nejhlubší kouty své duše!


1) Kdybys mohl/a mít jakoukoliv nadpřirozenou schopnost, jakou by sis vybral/a?
Kdysi dávno bych si rozhodně hned vybrala létání (s křidélky netopýřími, které by se podle libosti daly schovat), ale dneska bych váhala ještě mezi schopností léčit nebo ovládat nějaký živel (pravděpodobně oheň nebo vzduch). Možná by nebylo špatné umět se měnit ve zvíře, třeba snejka, ještěrku nebo lišku. :)

2) Jaká je tvá první vzpomínka z dětství?
Vzpomínek z dětství několik mám, ale první určit nedokážu. Většinou si spíš pamatuju nějaké vizuální obrazy (hlavně cesty; takhle jsem zjistila, že bych pravděpodobně byla schopná jít stejnou trasu v Monte Carlu, jakou jsme šli se školou v roce 2006/2005) než něco konkrétního. A z Žatce (místo, kde jsem bydlela do cca 12ti let) si zhruba pamatuju cestu do školy a řadu kaštanů před domem, kde jsme měli byt, ale nejspíš jen proto, že se mi o nich ve více méně zdeformovaných obrazech zdá.

3) Máš z něčeho panickou hrůzu? Pokud ano, tak z čeho?
Opravdu moc špatně se mi dělá z injekcí nebo cokoliv malého špičatého, co by do mě milosrdní zachránci mého života zvaní lékaři mohli chtít vrážet a krást mi mojí životadárnou tekutinu. Při pomyšlení na očkování zblednu a začne mi být nehorázně špatně od žaludku, a když dojde na samotný akt vpichování, brečím jako malá holka a klepu se. Hysterka, no.
V hlavě chápu, že to není nic hrozného, ale jakmile dojde na lámání chleba, nedokážu se ovládnout. Nicméně jsem na sebe pyšná, že jsem zatím ještě nikoho nepokousala ani nikomu neublížila... Aspoň myslím. :)
Když mi naposledy dělali něco takového propichovacího, sestřičky jsem předem upozornila, že si nemají z mých slz nic dělat, že je to u mě normální, ale že se s tím snažím pracovat. Měly docela pochopení, a i když se mě snažily v myšlenkách odvést od jehly, tekly mi z očí slzy jak krokodýlovi.

4) Jaký je tvůj nejoblíbenější seriál z tvých dětských let?
Létající medvídci. O tom nejsou žádné pochyby! :D Nepamatuju si, že bych nějaký seriál měla radši. Se ségrou jsme se rády dívaly na ranní víkendové pohádky na Nově, ale z nich si nic moc krom Kačerů nepamatuju. Naopak si velmi dobře pamatuju, kterou pohádku jsem neměla vůbec ráda. Broučci. Jejich poetiku a melancholickou výpravu prostě nedokážu vstřebat ani teď, natož abych to dávala jako dítě.

5) Kdybys vyhrál/a ve sportce, jaká by byla první věc, co bys koupil/a?
Velký byt někde ve vrchním patře, obrovské kožené křeslo a terárka s leguány a nějakým rattlesnejčkem. Plus bych šla zase zachránit nějakou kočku do kotle. O:) A ano, větřte tomu, že bych byla tak sobecká a myslela v prvé řadě na sebe. ;)

6) O tvém životě byla napsaná kniha. Jak se jmenuje?
Nechtěla se ničím nechat omezovat.

7) Jaká je tvá nejoblíbenější sladkost?
Asi před měsícem jsem hrozně ujížděla na cookies sušenkách, jinak ještě zbožňuju modré Kolonády a nachos s pálivou omáčkou. Ani jedním mě nikdy neurazíte. :)

8) Který film tě vždycky rozesměje?
Mám dva takové, hrozně blboučké a holčičí filmy: Deset důvodů, proč tě nenávidím (hlášky znám nazpaměť a "Jejda" jsem vypilovala do takové dokonalosti, že nejde rozeznat od dabovaného "originálu") a Jak ztratit kluka v deseti dnech. Samozřejmě tím nekončí celý seznam mých oblíbených filmů, ale tyhle dva jsou zaručené zvedáky nálady. U jiných buď brečím (i popadesáté mě dojme záchrana Helmova žlebu nebo sebeobětující se Jean) nebo si jen tak užívám zábavu.

9) Čí koncert by sis v žádném případě nenechal/a ujít?
Kdo mě zná, tak ví, že hudbu neprožívám jako každý jiný člověk. Není pro mě důležitá. Ale to neznamená, že kdybych se dozvěděla o dalším koncertu Eluveitie nebo nedej bože jejich zároveň sólové zpěvačky Anny Murphy (s čímž v nejbližších několika letech nepočítám), určitě bych minimálně o návštěvě přemýšlela.
U hudby, kterou poslouchám, mi vadí, že bych asi nemohla jít sama (mohla, ok, ale není to ono, když nemůžete žážitek sdílet s někým jiným) a moc okolo sebe neznám lidi, kteří by měli stejné hudební preference.

10) Jaká je tvá nejlepší vlastnost?
A nám nějakou? :) Řekla bych, že v poslední době jsem docela zapracovala na celkovému přístupu ke světu, takže jsem milejší (a roztomilejší, dle slov jednoho kamaráda :D) než kdy předtím. Jestli mi něco dala práce v kavárně, tak se usmívat na lidi i když vám do smíchu moc není, a za každou cenu se držet příjemného tónu a zdvořilého chování. A samozřejmě schovávat jízlivé komentáře někam pod povrch. :)

A protože by to nebyl řetězový dotazník, kdyby nebylo pokračování, rozhodla jsem se, aby se dále zúčastnily Opti-Mystique nebo teta Lyrča, Wendy též zvaná. Plus je zvaný kdokoliv, komu se líbí otázky. :)

1. Napiš tři místa, která chceš navštívit, než umřeš.
2. Které zvíře bys chtěla být, kdybys měla možnost se dostat do jeho těla na jeden den?
3. Jmenuj jednoho herce/herečku, jehož obličej tě v posledních letech nejvíce zaujal, a napiš, proč je to právě on/ona.
4. Máš nějakou oblíbenou báseň?
5. Věříš na lásku na první pohled?
6. Budeš mít dvojčata - kluka a holku. Jak je pojmenuješ a proč právě takto?
7. Jsi rád/a, že tvůj mateřský jazyk je čeština? Pokud ano, jaké má podle tebe výhody oproti jiným jazykům? Pokud ne, co ti na češtině vadí?
8. Vyber si jeden z geometrických útvarů. Proč jsi vybral/a právě tento?
9. Stojíš před dvěma lidmi, kteří mezi sebou drží napnutý provaz. Tvým úkolem je jakýmkoliv způsobem se dostat za něj (provaz) na druhou stranu. Co uděláš pro to, abys splnil/a zadání? (vše je dovoleno)
10. Napiš aspoň jednu písničku/říkadlo/básničku/rozpočítadlo kterou sis říkal/a s kamarády jako malý.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | E-mail | Web | 6. listopadu 2013 v 10:14 | Reagovat

teta Lyrča, no pěkně děkuji :-P Otázky zodpovím, nejspíš je vložím do jednoho článku s otázkami od Dragity, která se také rozhodla mě zapojit. Jinak s tou trojkou jsme na tom podobně, doktorka mě už zhruba rok (a víc) uhání na odběr krve, ale já jsem tam doposud nešla, protože se mi hnusí představa, že by mi do ruky někdo vrážel jehlu, takže v tom nejsi sama. A mimochodem, myslím, že jsi zapomněla napsat deset věcí o sobě, což je také jedna ze součástí tohoto dotazníku :-D

2 Fantaghira Fantaghira | Web | 11. listopadu 2013 v 10:10 | Reagovat

10 Things I Hate About You je naprosto boží, taky ho znám skoro nazpaměť. Tedy až na to, že já znám jen tu skutečně originální anglickou verzi :-D
Jinak děkuji za odpovědi na mé záludné dotazy :-D A Lyra má pravdu, na začátku ještě mělo být deset věcí o sobě ;-)

3 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 12. listopadu 2013 v 13:25 | Reagovat

Já. Si. Toho. Všimla. Až. Nyní! :D
A safra. :D
Neboj neboj, dopíšu tě do článku věnovanému této věci... :D Ach nebe. :D

4 ZacharySlica ZacharySlica | E-mail | 31. prosince 2017 v 4:57 | Reagovat

Hello. And Bye.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama