Skorokaždodeníček

Co by kdyby od Fantaghiry

5. listopadu 2013 v 15:31 | Alexandra Gryffin- Fox
Byla nebyla jedna Fantaghira, která vybrala liščí flákací pařáty, aby dále pokračovala v jejím odkazu (viz odkaz), a do světa vnesla světlo boží dotazníkové. I hleďte, jak se se nebohé zrzavé stvoření hrdinně popralo s výzvou a odkrylo nejhlubší kouty své duše!

Deset věcí, které mě potěšily, a deset věcí, které by mě potěšily

10. října 2013 v 18:06 | Alexandra Gryffin- Fox
Odmlčela jsem se a kromě popsaného bloku - zčásti básničkami, zčásti zápisky z přednášek - není po nějakém (mém) výsostném projevu psacího života ani známky. Ne že bych nechtěla. Však to sami znáte. Otevřete (v)okno třeba blogové a máte (v)okno. Nenapadne vás ani kvok. Tak jsem si řekla, že bych pro změnu mohla pozitivně zhodnotit několik posledních týdnů.

Přišli a přijali mě plus Samovykopnutí z bytu

29. června 2013 v 1:29 | Alexandra Gryffin- Fox
Zatím největší změna je to, že jsem přijatá na francouzštinu na MU (moje "yes" vyplašilo holuby v Lužankách). Aspoň si už nebudu připad tak divně, když budu na kočku cosi nesrozumitelně žvatlat franštinou (mon petit chouchou adoré); co je hlavní, budu mít omluvu pro ostatní lidi (Radima), kteří považují jakékoliv francouzské slovo minimálně za projev duševní choroby. Když oni nechápou, že mi to chybí. A proto jsem se sebou spokojená, že se mi konečně podařilo udělat oborový test na dostatečný počet bodů, přestože je fakt stupidní (stupidní, nemyslím lehký).

Kříž (skandinávský) se staroslověnštinou

12. června 2013 v 21:37 | Alexandra Gryffin- Fox
Každý, kdo je na bohemistice, si projde malým peklem v podobě našeho milého staroslověnského jazyka. Dokud se učíte hláskoslovné změny z psl do stsl, docela vás to baví. Ale jakmile se přejde k morfologii, mlátíte se se do hlavy. Nejlépe učebnicí od Večerky, který je staroslověnštiny král; občas to prostřídáte vytisklými skripty Pallasové.

O fonologii a příživnících

8. června 2013 v 22:08 | Alexandra Gryffin- Fox
Musím se pochlubit něčím, za co jsem ani nečekala uznání v podobě zeleného políčka v ISu. Mluvím o přijetí domácího úkolu z Kapitol fonologie češtiny. Na to, jak moc jsem se tím trápila (jsem si jistá, že jsem si několik slov vymyslela :D) a co jsem ve výsledku posílala, je to docela zázrak. Markétka se smilovala. :D

Prsa mojí šéfové a jiné pohádky

29. května 2013 v 11:09 | Alexandra Gryffin- Fox
Opět mám něco pro pobavení. Včera jsem byla na Kraví hoře na brigádě a celkem nečekaně jsem skončila s naší provozní, která je, jak bych to řekla, velmi zajímavá osobnost. Na směnách s ní má buď špatnou náladu nebo mi opakuje, že se mám na svět dívat z té lepší stránky, mám víc odpočívat a víc se koncentrovat.

Loví celá rodina

24. května 2013 v 21:31 | Alexandra Gryffin- Fox
Oteplilo se a s příjemným sluníčkem se dostavily mouchičky mouchy. To se pochopitelně líbí kocouří příšeře a tak není výjimka, že přes den naháníme bzučivé hmyzáky a necháváme je Suriho ulovit a sežrat. Je vám divné, že opět začínám mluvit o kočce? Nedivte se, zvykla jsem si na to, protože potřebuju obhájit před zkoumavými pohledy zvědavců dlouhé šrámy na ruce. Výmluvné oči zákazníků na Kraví hoře, když vidí moje zápěstí, prozrazují, co si o mě myslí. Přidejte si k tomu novou červenou barvu vlasů a často černo-tmavě-modře podmalované oči. Dokonalá osoba, u které čekáte nejméně sebepoškozování, obětování náhodných panen included.

Tento způsob rána zdá se mi nešťastný + blogosraz

31. března 2013 v 11:03 | Alexandra Gryffin- Fox
Hodiny se rozhodly posunout se vpřed a já jsem s hrůzou zjistila, že jsem nevstávala (opět díky, Suri) v sedm, ale daleko dříve. Asi by mě to tolik neštvalo, kdyby kocour už přes dvě hodiny poklidně neležel u okna a nezařezával (zombíky).

Vzhůru do nekonečna a ještě dál (pět let na scéně)

14. března 2013 v 6:51 | Alexandra Gryffin- Fox
aneb umře tento blog někdy? Já jsem rozhodně (ne)mrtvá. :)

Párek v rohlíku bez párku

20. února 2013 v 9:43 | Alexandra Gryffin- Fox
Můj mobil hlásí 8:56 a to mi připomíná ten nebezpečný fakt, že už od 6.45 podpírám svoje oční víčka zápalkami, abych udržela alespoň iluzi toho, že jsem vzhůru.

Věřím na krásu bez násilí

14. února 2013 v 15:31 | Alexandra Gryffin- Fox
Někdy mě mrzí, že nemám svůj vlastní foťák. Přicházím o takové momentky, jako je nesvítící "O" na logu rakouské banky Oberbank, vtipní zákazníci v aquaparku, z nichž by si někteří zasloužili obrazovou dokumentaci k jejich druhu (vážně, chlape, budete přebalovat svojí holčičku uprostřed kavárny, kde lidi pijou kafe a jí zákusky, a ještě nás přesvěčovat, že to je normální?), nebo jen prosté kocouří příšeřárny.

Štír krabičkový

20. ledna 2013 v 18:39 | Alexandra Gryffin- Fox
Zatím nejčerstvější věc: "donutila" jsem Radima k přemisťování nábytku v našem pokoji. Posunuli jsme postel se skříněmi, odstranili koberec a vypadá to tady úplně jinak. Ještě sehnat peníze na pá drobností a budu spokojená. Možná. :-P

O kandidátech a tak podobně

11. ledna 2013 v 16:21 | Alexandra Gryffin- Fox
Jistě jste postřehli, že v posledních dvou týdnech vrcholí občanská bitva plná přestřelek a argumentů, koho volit, koho ne? Díky svému FB mám pocit, že vím o každém prezidentském čekateli všechno. Od oblíbeného spodního prádla až k počtu vlasů na hlavě. Každý musí říct, co si myslí. Dokonce i švábi si po nocích vesele cvrkotají různá jména.

Krok ke třináctce

1. ledna 2013 v 17:45 | Alexandra Gryffin- Fox
Rok a hodinu zpátky jsem vyhlížela z okna v Lodeve a marně čekala, až se probudí první ohňostroje. Pochopitelně mě moc překvapilo, že nikde se neozvalo žádné zapráskání a následná barevná světélka, dokonce ani zvýšený hluk nenaznačoval, že právě přišel další rok.

Chlapi, nechte vousy růst!

18. prosince 2012 v 22:34 | Alexandra Gryffin- Fox
Je to k vzteku. Radim, le přítel, potom, co se mě dva měsíce ptá (a toho si pěstuje slušný tvářový porost), jestli se má oholit nebo ne, rozhodne, že chce mít obličej jako dětskou prdelku. Super, skvělý dárek pod stromeček.

Biologický omyl století

4. prosince 2012 v 21:48 | Alexandra Gryffin- Fox
Aneb jak naší kočce narostly koule a stal se z ní kocour. Transexuál jeden mizerný.

Když se bohemista bojí češtiny

15. listopadu 2012 v 12:04 | Alexandra Gryffin- Fox
Je mi dvacet a mám strach z diktátu. Z pěti upatlaných vět, které mi mají zajistit postup (zapomeňme, že si budu muset osvojit i jiné znalosti) do dalšího semestru z předmětu Fonetika, fonologie a teorie pravopisu. Krása, svět opravdu spěje do záhuby, když pochybuju o něčem, o čem jsem si myslela, že patřím mezi nadprůměr, který dokáže správně dosadit yíčka, zhruba odhadne, kde jsou ve větě čárky a svoje problémy s psaným jazykem zapomenul v osmé třídě. A do toho blázince se nám zcvokla kočka.

Zkučkučkovaná lištička

28. října 2012 v 13:50 | Alexandra Gryffin- Fox
FB zaplavilo nesmírné množství fotek odkazující na blízké zimní "radovánky" a to mě nutí v zimnici vyhlížet z okna a dívat se, jestli už nás to postihlo nebo mám chvilku čas. Sníh na začátku listopadu? Jedním slovem: BLEEEEEEEE! (toto není death metalová písnička)

Nový člen domácnosti

23. října 2012 v 23:02 | Alexandra Gryffin- Fox
Někomu z mých spolužáků ze střední se možná přihodilo dítě (ultrazvuk něco naznačuje, ale dáma se ještě nevyjádřila, jestli je v tom nebo ne) a nám se přihodilo malé kotě. V současné době má přívlastek ožírač pařátů.

Jak správně implodovat

12. října 2012 v 12:05 | Alexandra Gryffin- Fox
Počasí se zkazilo, jako kdyby ho nejaký hlupák nechal na stole místo toho, aby ho uklidil do ledničky, a mně to docela štve. Paní "majitelka" právnička v zastoupení jiné právničky dala na naše prosby a nechala opravit vnější okna, která nepřímo odkazovala na to, že by v blízké době mohla někoho vypadnout (za nepřeslechnutelného cháchá, debile) a tím mu způsobit zranění středního až velkého rozsahu.
 
 

Reklama